შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, 1996 წელს დაბადებული ი.ბ. განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის წინასწარ შეუპირებლად დაფარვის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული ი.ბ. თბილისში მომხდარ ნ.კ.-ს მკვლელობის საქმეზე ერთ-ერთ ბრალდებულ გ.კ.-სთან მეგობრობდა, შესაბამისად, მან იცოდა თავისი მეგობრის მიერ ჩადენილი მძიმე დანაშაულის შესახებ. ასევე, დადგინდა, რომ ი.ბ.-მ საკუთარ სახლში ღამე გაათევინა გ.კ.-ს და ამავე საქმეზე მეორე ბრალდებულ ა.ჭ.-ს, ხოლო მეორე დღეს მათ მიმალვაში დაეხმარა.
ი.ბ.-მ პოლიციას ამის შესახებ არ შეატყობინა.
გამოძიება განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის წინასწარ შეუპირებლად დაფარვის ფაქტზე მიმდინარეობს, სისხლის სამართლის კოდექსის 375-ე მუხლის მე-3 ნაწილით.

The officers of Tbilisi Investigation Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained I.B. (DoB 1996), basis of the relevant court decision for concealing the serious crime.
The investigation established that the accused I.B. was G.K.’s friend - one of the accused in the murder case of N.K. which took place in Tbilisi, thus he knew about the serious crime committed by his friend. It was also established that I.B. allowed G.K. and another participant of murder – A.C. to spend the night at his home and assisted them in hiding the next day.
I.B. did not inform the police regarding the case.
The committed crime envisions from 2 to 6 years of imprisonment.
The investigation is underway on the fact of concealing the crime on purpose, Article 375, part III of the Criminal Code of Georgia.