საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა საქართველოში ვიზიტით მყოფ ევროპის საბჭოს ადამიანის უფლებათა კომისართან, დუნია მიატოვიჩთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს ბოლო წლების განმავლობაში ადამიანის უფლებათა დაცვის მიმართულებით სამინისტროს პოლიტიკა.
ვახტანგ გომელაურმა ყურადღება გაამახვილა დისკრიმინაციული ნიშნით ჩადენილი დანაშაულების წინააღმდეგ ბრძოლის მიმართულებით ჩატარებულ ღონისძიებებზე, ასევე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელთა კომპეტენციისა და კვალიფიკაციის ამაღლების კუთხით ევროპის საბჭოსთან თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ევროპის საბჭოს ადამიანის უფლებათა კომისარს მადლობა გადაუხადა საქართველოში დემოკრატიული პროცესების მხარდაჭერისთვის.
შეხვედრას ევროპის საბჭოს ადამიანის უფლებათა კომისრის ოფისის დირექტორის მოადგილე - კლაუდია ლემი, კომისრის მრჩეველი - ოლენა პეტსუნი და ევროპის საბჭოსთან საქართველოს მუდმივი წარმომადგენელი - ირაკლი გივიაშვილი დაესწრნენ.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, held a meeting with the Commissioner for Human Rights of the Council of Europe, Dunja Mijatovic, paying an official visit to Georgia.
Within the framework of the meeting, parties discussed the policy of the Ministry with regards to protecting human rights in recent years.
Vakhtang Gomelauri stressed the measures implemented in the field of the fight against crimes committed with signs of discrimination as well as the importance of cooperation with the Council of Europe in the direction of raising competencies and qualification of the employees of the Ministry.
The Minister of Internal Affairs expressed his gratitude to the Commissioner for Human Rights of the Council of Europe for supporting democratic processes in Georgia.
The meeting was attended by the Deputy Director of the Office of the Commissioner for Human Rights - Claudia Lam, the Adviser to the Commissioner - Olena Petsun, and the Permanent Representative of Georgia to the Council of Europe - Irakli Giviashvili.