შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს პირველი განყოფილების თანამშრომლებმა თბილისში მომხდარი კიდევ ერთი გახმაურებული მკვლელობა გახსნეს.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებულ, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევ და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფ გ.ჩ.-ს ბრალი დაუსწრებლად წარუდგინეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს. სასამართლომ ბრალდებულს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეუფარდა. შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გ.ჩ.-ზე ძებნა გამოაცხადა.
პოლიცია აღნიშნულ ფაქტზე ინტენსიურ საგამოძიებო მოქმედებებს ახორციელებს. მოწმის სახით ათეულობით პირი გამოიკითხა. გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 21 მარტს, დაახლოებით, 13:30 საათზე, თბილისში, ჭაბუა ამირეჯიბის ქუჩაზე, N1-ში მდებარე საცხოვრებელ ბინაში, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით მოკლა ნ.კ. და სხეულზე დაზიანება მიაყენა ამავე ბინაში მყოფ ქალბატონს - თ.ბ.-ს.
გამოძიების ინფორმაციით, ბრალდებულმა შემთხვევის ადგილიდან მიმალვის შემდეგ, კვალის დაფარვის მიზნით გადაყარა დანაშაულის ჩადენის იარაღები - მაკაროვის და ბერეტას სისტემების 2 პისტოლეტი, რომლებიც პოლიციამ ნივთმტკიცებად ამოიღო. ამოღებულ იარაღს შესაბამისი ექსპერტიზები ჩაუტარდა.
ამ დროისთვის, გ.ჩ.-ს ადგილსამყოფელის დადგენისა და მისი დაკავების მიზნით მიმდინარეობს შესაბამისი ოპერატიული ღონისძიებები.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის, სხვა დანაშაულის დაფარვის ან გაადვილების მიზნით დამამძიმებელ გარემოებებში განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე, საქართველოს სსკ-ს 108-ე, 19-109-ე მუხლის 1-ლი ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით, 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით მიმდინარეობს.

Officers of the First Unit of the Detectives Division of Tbilisi Police Department, the Ministry of Internal Affairs solved one more high-profile murder committed in Tbilisi.
Law enforcers, as a result of operative-investigative activities, accused in absentia G.Ch – date of birth: 1981, with multiple previous convictions, currently serving conditional sentence. The crime committed by him envisages the term of imprisonment from 7 to 15 years. The court sentenced the accused to imprisonment as a preventive measure. The Ministry of Internal Affairs announced the search on G.Ch.
The police is carrying out intensive investigative actions on this fact. Tens of people were interviewed as witnesses. The investigation found that the defendant shot dead N.K on March 21, 2013 at 13:30 in the apartment in Chabua Amirejibi Street N1 and inflicted bodily injury to the woman – T.B – being in the same apartment.
According to the investigation, after fleeing from the scene, the defendant threw away the weapons of crime - 2 pistols of Makarov and Beretta systems in order to conceal the signs of crime. The firearms were seized by the police as evidences and are subjected to the appropriate expertise.
At this time, proper operational operations are underway to locate and arrest G.Ch.
Investigation is underway on the fact of premeditated murder, attempted premeditated murder in aggravating circumstances aimed at concealing or facilitating any other crime and illegal purchase, keeping and carrying the firearms, the article 108, the subparagraph “d” of the 1st part of the article 19-109, the 2nd and 3rd part of the article 236, the Criminal Code of Georgia