შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული გ.ს., ქურდობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 3-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, ამაღლების ქუჩაზე, ერთ-ერთი მოქალაქის საცხოვრებელი სახლი გაქურდა და ძვირადღირებული ანტიკვარული ნივთები მოიპარა: რუსი პორტრეტისტის, ორესტ კიპრენსკის მიერ 1817 წელს შესრულებული ნახატი, უცნობი ავტორის მიერ შესრულებული, ასევე, ანტიკვარული ნახატი, „მერსედესის“ მარკის ავტომანქანის სპილოს ძვლის მოოქროვილი საჭე, 8 ანტიკვარული სკამი, გემის ანტიკვარული საჭე, ხალიჩა და სხვა.
პოლიციამ, დაკავებულის ავტოფარეხის ჩხრეკისას, ნაქურდალი ნივთები ნივთმტკიცების სახით ამოიღო. გამოძიების დასრულების შემდეგ, აღნიშნული ნივთები კანონიერ მფლობელს დაუბრუნდება.
გამოძიება ბინაში უკანონოდ შეღწევით ჩადენილი ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია, საქართველოს სსკ-ს 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით.

The officers of Old Tbilisi Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative searching and investigative activities on the fact of robbery detained in Tbilisi G.S. (DoB: 1987). The crime committed by him envisages imprisonment from 3 to 7 years in length.
The investigation established that the defendant stole the apartment of one of the citizen in Amagleba Street and appropriated expensive antique items: a painting performed in 1817 by Russian portraitist, Orest Kyprensky, an antique painting, an ivory gold plated wheel of "Mercedes" made vehicle, 8 antique chairs, antique wheel of a ship, carpet and etc.
During the search of an offender’s garage the police seized stolen items as material evidences. At the end of the investigation, these items will be returned to their legal owner.
Investigation is in progress on the fact of illegal entering the apartment, which caused significant loss; the crime envisaged by the sub-clause "a" of the II part and sub-clause “c” of the III part of the article 177 of the Criminal Code of Georgia.