შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1966 წელს დაბადებული ი.ბ., დააკავეს.
მას ბრალად ედება 16 წლის ასაკს მიუღწეველთან ჩადენილი გარყვნილი ქმედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ი.ბ., მისი შვილის სახელით დარეგისტრირებული სოციალური ქსელების - „ფეისბუქის“ და „კონტაქტის“ საშუალებით სისტემატიურად უკავშირდებოდა უცხოეთში მცხოვრებ 12 წლის გოგონას და გარყვნილი ხასიათის შემცველ შეტყობინებებს, ვიდეო და ფოტო მასალას უგზავნიდა. დადგენილია ასევე, რომ გოგონასთან სექსუალური ცხოვრების შესახებ მიმოწერას ბრალდებული 2 წლის განმავლობაში აწარმოებდა, რითაც არასრულწლოვნის მიმართ გარყვნილ ქმედებას წინასწარი შეცნობით სჩადიოდა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად ი.ბ. თბილისში დააკავეს.
პოლიციამ დაკავებულის პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღო ტელეფონები და კომპიუტერები, სადაც ბრალდებულის დანაშაულში მამხილებელი მტკიცებულებები არის დაფიქსირებული.
გამოძიება წინასწარი შეცნობით 16 წლის ასაკს მიუღწეველთან ჩადენილი გარყვნილი ქმედების ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ს 141-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს.

The officers of the Main Division for Combating Organized Crime under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained I.B (D.O.B 1966) for committing lewd act against the person who has not reached the age of 16.
Investigation established that, I.B contacted 12-year old minor on the regular basis through the accounts created in Facebook and “V Kontakte” social networks on his son’s name and sent texts, as well as photo-video footage containing sexually explicit materials. It was also ascertained that detainee led the conversations with the minor through social media accounts on the topic of sexual life for 2 years, thus committing the lewd act on purpose.
As a result of operative-search and investigative activities, law enforcers detained I.B in Tbilisi.
During the personal search and search activities conducted in his apartment, law enforcers seized mobile phones and computer software containing materials confirming the guilt of the detainee.
The investigation is in progress on the fact of lewd act committed knowingly with a person who has not attained the age of 16 years (part I of the Article 141 of the Criminal Code of Georgia).