შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული ლ. ტ. დედის მიერ ახალშობილის განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, სიღნაღში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულმა ქალმა მიმდინარე წლის 11 ივნისს, გამთენიისას, სოფელ ქვემო ბოდბეში იმშობიარა და პოლიეთილენის პარკში გახვეული ახალშობილი ამავე სოფლის ტერიტორიაზე დატოვა. შემთხვევის ადგილზე მისულმა სამართალდამცველებმა სასწრაფო სამედიცინო დახმარება გამოიძახეს და ჩვილი დაუყოვნებლივ გადაყვანილ იქნა სამედიცინო დაწესებულებაში. მის სიცოცხლეს საფრთხე აღარ ემუქრება.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-112-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც დედის მიერ ახალშობილის განზრახ მკვლელობის მცდელობას გულისხმობს.

The officers of Kakheti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained L.T. (DoB 1980) in Signagi for the attempted infanticide committed by mother.
Investigation established that on June 11, detainee gave birth to a child in Kvemo Bodbe village and abandoned the newborn on the village territory, wrapped in polyethylene. Law enforcers reported the incident to the ambulance crew which transported the newborn to the hospital. At this moment the infant’s live in no longer in danger.
Investigation is in progress on the fact of the attempted infanticide committed by mother, article 19-112 of the Criminal Code of Georgia.