შინაგან საქმეთა სამინისტრო აქტიურად განაგრძობს ქვეყანაში ნარკოტიკების გავრცელების და ნარკოდანაშაულის წინააღმდეგ უკომპრომისო ბრძოლას. ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს, შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის, აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის და ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულისთვის 16 პირი დააკავეს, მათ შორის 14 ნარკორეალიზატორია.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ნარკოტიკების უკანონო რეალიზაციის ბრალდებით დააკავეს 5 პირი: 1980 წელს დაბადებული დ.ბ., 1997 წელს დაბადებული ს.კ. ასევე წარსულში ნასამართლევები: 1982 წელს დაბადებული ა. ხ., 1966 წელს დაბადებული მ.გ. და 1979 წელს დაბადებული თ.გ., ხოლო 1987 წელს დაბადებულ, ირანის რესპუბლიკის მოქალაქე ს.გ.-ს ბრალი ედება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების და ფსიქოტროპული ნივთიერების გასაღების მცდელობაში.
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ ნარკოტიკების უკანონო რეალიზაციის ბრალდებით დაკავებულია 7 პირი: 1980 წელს დაბადებული ზ.ხ., 1986 წელს დაბადებული გ.ლ. ასევე, წარსულში ნასამართლევები - 1957 წელს დაბადებული კ.კ., 1965 წელს დაბადებული ო.ბ., 1990 წელს დაბადებული ა.გ., 1981 წელს დაბადებული ნ.მ. და 1971 წელს დაბადებული ა.ჯ.
ნარკოტიკების უკანონო რეალიზაცია ედება ბრალად ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მიერ დაკავებულ, 1965 წელს დაბადებულ ა.მ.-საც.
რაც შეეხება აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ დაკავებულ, 2000 წელს დაბადებულ, წარსულში ნასამართლევ ა.ქ.-სა და 1998 წელს დაბადებულ ქ.ე.-ს, მათ ბრალი ედებათ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვაში.
პოლიციამ ნივთმტკიცების სახით ამოიღო ნარკორეალიზაციისთვის ბრალდებულების მიერ უკანონოდ გაყიდული ნარკოტიკული საშუალებები. ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკების უკანონო გასაღების შედეგად მიღებული ფული.
გამოძიების ფარგლებში, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ჩატარებული ფარული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად დადგინდა, რომ დაკავებული პირები შემდგომი რეალიზაციის მიზნით, სხვადასხვა ადგილზე ათავსებდნენ ნარკოტიკებს და აღნიშნული ლოკაციების ადგილმდებარეობის ფოტოგადაღებას ახდენდნენ.
პოლიციამ ბრალდებულების მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღო სარეალიზაციოდ გამზადებული სხვადასხვა სახის ნარკოტიკები.
დაკავებულების პირადი, ავტომანქანის და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას ასევე ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალებები: 626 აბი "სუბოტექსი", 220 აბი "მეტადონი", 150 გრამი “კოკაინი”, 2 კილოგრამზე მეტი ნარკოტიკული საშუალება ე.წ. “სირეცი”, 565 გრამი ფსიქოტროპული ნივთიერება "კეტამინი", ნარკოტიკული საშუალება "მდმა"-ს შემცველი 418 აბი, 195 გრამი ნარკოტიკული საშუალება "მდმა" და ნარკოტიკული საშუალება "ლიზერგიდი" (LSD).
გამოძიება მიმდინარეობს 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, მე-4 ნაწილით, მე-5 ნაწილით, მე-7 ნაწილით, 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა" ქვეპუნქტით, 19-260-ე მუხლის მეხუთე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, 261-ე მუხლის მე-7 ნაწილის "ა“ ქვეპუნქტით, 19-261-ე მუხლის მე-4 ნაწილით.

The Ministry of Internal Affairs actively continues an uncompromised fight against illegal circulation of drugs and drug crime in the country. As a result of operational search measures and investigative activities, the employees of the Central Criminal Police Department's Main Division for Combating Illegal Drug Trafficking, Shida Kartli Police Department, Adjara Police Department and Kvemo Kartli Police Department arrested 16 people for drug-related crimes, including 14 drug dealers.
Employees of the Central Criminal Police Department arrested 5 people on charges of illegal sale of drugs: D.B. (DoB 1980), S.K. (DoB 1997) previously convicted A. Kh. (DoB 1982), M.G (DoB 1966) and T.G. (DoB 1979) and S.G.- a citizen of the Republic of Iran, born in 1987, is accused of the attempted selling of narcotic drugs and psychotropic substances.
Shida Kartli Police Department employees arrested 7 people on charges of illegal sale of drugs: Z.Kh. (DoB 1980), G.L. (DoB 1986), previously convicted in past – K.K. (DoB 1957), O.B. (DoB 1965), A.G. (DoB 1990), N.M. (DoB 1981) and A.J. (DoB 1971).
A.M., born in 1965, arrested by Kvemo Kartli police department, is accused of illegal selling of drugs.
As for previously convicted A.K. (DoB 2000), and K.E. (DoB 1998), arrested by Adjara police department, they are accused of illegal acquisition and storage of a particularly large amount of narcotics.
On the basis of the judge's ruling, the law enforcement officers made control purchases of drugs from the accused persons several times and made secret audio-video recording of the process.
The police seized narcotics illegally sold by the defendants as evidence as well as the money obtained as a result of illegal drug realization.
As part of the investigation, as a result of the secret operational-investigative measures conducted on the basis of the judge's ruling, it was established that the arrested persons were placing drugs in various locations for further sale and were photographing the location of the locations.
The police removed various types of drugs prepared for sale as evidence from the locations indicated by the defendants.
Narcotic drugs were also seized during the personal search of the arrested persons, vehicle and residential house: 626 "Subotex" pills, 220 "Methadone" pills, 150 grams of "cocaine", more than 2 kilograms of the so-called “raw” narcotic drugs. 565 grams of psychotropic substance "Ketamine", 418 pills containing narcotic drug "Mdma", 195 grams of narcotic drug "Mdma" and narcotic drug "Lysergide" (LSD).