შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის და ფინანსთა სამინისტროს საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, უცხო ქვეყნის მოქალაქე - 1981 წელს დაბადებული ა.ი. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით დააკავეს.
დანაშაული 15-დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა, ა.ი.-ს კუთვნილი ბარგისა და ხელბარგის შემოწმებისას, სამგზავრო ჩანთაში წინასწარ მოწყობილი სამალავიდან 2 კილო და 200 გრამი ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის “ა” ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის “ა” ქვეპუნქტით.

The officers of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs and the Customs Department of the Ministry of Finance, as a result of jointly held operative-investigative activities, detained a foreign citizen - A.I. (DoB 1981) at Tbilisi International Airport for illegal purchase and storage and illegal import of drugs to Georgia.
During the inspection of the luggage and hand luggage belonging to A.I. the law enforcers seized 2 kilograms and 200 grams of “cocaine” from the pre-arranged hiding place in the travel bag as evidence.
Investigation is underway on the fact of illegal purchase-storage and illegal import of drugs into Georgia under Article 260, Part VI, Subparagraph “A” and Article 262, Part IV, Subparagraph “A” of the Criminal Code of Georgia.