საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ, შალვა ბედოიძემ, ესპანეთში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, ესპანეთის ეროვნული პოლიციის გენერალური დირექტორის მოადგილესთან, ხოსე ანხელ გონსალეს ხიმენესთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოსა და ესპანეთის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული თანამშრომლობის გაღრმავებაზე ისაუბრეს. ესპანურმა მხარემ განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა საპოლიციო თანამშრომლობის განვითარებაში საქართველოს პოლიციის ატაშეს როლსა და მისი უშუალო ჩართულობით, ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ განხორციელებულ ერთობლივ წარმატებულ ოპერაციებზე.
შეხვედრის მონაწილეებმა მზადყოფნა გამოთქვეს, რომ უახლოეს მომავალში ხელი მოეწეროს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ესპანეთის სამეფოს ეროვნულ პოლიციას შორის პარტნიორობის განცხადებას ორგანიზებული დანაშაულის თაობაზე ერთობლივი ანალიზის ჯგუფის შექმნის შესახებ, რაც მხარეთა შორის არსებულ თანამშრომლობას კიდევ უფრო ეფექტურს გახდის.
შეხვედრის დასასრულს, შალვა ბედოიძემ ესპანეთის ეროვნული პოლიციის წარმომადგენლები უწყებებს შორის არსებული თანამშრომლობის გაღრმავებაში შეტანილი წვლილისათვის მადლობის სიგელებით დააჯილდოვა.

The First Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia - Shalva Bedoidze, within the framework of the official visit to the Kingdom of Spain, met with the deputy Director General of the National Police of the Kingdom of Spain - Jose Angel Gonzalez Jimenez.
The parties of the meeting talked about strengthening of existing cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and Kingdom of Spain. The Spanish party paid special attention to the role of the Georgian police attache in the enhancing of the bilateral police cooperation and recent successful joint operations related to fight against crime with his direct engagement.
The participants of the meeting expressed readiness to conclude Declaration of Intent in the nearest future on the establishment of an organized crime joint analysis team, which will make the coooeration between the parties even more effective.
At the end of the meeting, for the contribution to the development of existing cooperation, Shalva Bedoidze awarded representatives of the National Police of the Kingdom of Spain with Certificates of Appreciation.