შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა სამმართველოს და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით, 5 პირი - 1988 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი რ.ყ., 1984 წელს დაბადებული ლ.ჯ., 1991 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ჯ.დ., 1987 წელს დაბადებული ჯ.მ. და 1983 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი მ.ც. დააკავეს. მათ მიერ ჩადენილი დანაშაული 8-დან 10 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა ნაცნობს - 1980 წელს დაბადებულ მ.შ.-ს, ანგარიშსწორების მიზნით, უკანონოდ აღუკვეთეს თავისუფლება, ცივი იარაღით სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრნენ, რაც მობილურ ტელეფონში ჩაიწერეს. დადგინდა, რომ მათ აღნიშნული ხმოვანი ჩანაწერი თავიანთ სანაცნობო წრეში გაავრცელეს.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებულები ბათუმში, სენაკსა და თბილისში, მომხდარიდან რამდენიმე დღეში დააკავეს.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 143-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით.

The officers of the Especially Important Cases Division of the Main Division Combating Organized Crime of the Central Criminal Police Department and the officers of Adjara Police Department as a result of jointly conducted operative-searching and investigative activities, on the basis of judge`s decision for illegal deprivation of liberty detained 5 individuals, namely, previously convicted R.K. (DoB: 1988), L.J. (DoB: 1984), previously convicted J.D. (DoB: 1991), J.M (DoB: 1987) and previously convicted M. Ts. (DoB: 1983). The crime committed by them envisages imprisonment from 8 to 10 years in length.
The investigation established that the offenders with the purpose of revenge illegally restricted the freedom to their acquaintance M. Sh. (DoB: 1980) threatened him by killing with a cold arm and recorded the mentioned at the cell phone. It was established that they had released the sound recording in their familiar circle.
As a result of conducted operative-searching and investigative activities the law enforcers detained the offenders in Batumi, Senaki and Tbilisi in several days after the incident.
The investigation is in progress on the fact of illegal deprivation of liberty by the group (sub-clause “a”, part 3 of the Article 143 of the Criminal Code of Georgia).