შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამსახურებრივ საქმიანობასთან დაკავშირებით პოლიციელებზე თავდასხმის ფაქტზე, დაბა ურეკში 13 პირი დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 24 ივნისს, ოზურგეთის რაიონული სამმართველოს ურეკის პოლიციის განყოფილების თანამშრომლებმა ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 166-ე და 173-ე მუხლებით გათვალისწინებული სამართალდარღვევისთვის, დაბა ურეკში, 1988 წელს დაბადებული შ.ლ. დააკავეს და პოლიციის ადმინისტრაციულ შენობაში გადაიყვანეს.
მოგვიანებით, პოლიციის შენობასთან შეიკრიბნენ დაკავებულის ნაცნობები, პოლიციის თანამშრომლებს თავს დაესხნენ და სიტყვიერი, ასევე, ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს. სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩამდენი პირები ბრალდებულის სახით დააკავეს.
პოლიციელზე თავდასხმის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 353-ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.

The officers of Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained 13 persons in the town of Ureki for assaulting police officers in connection with their official duties.
The investigation established that on June 24 of the current year, the officers of Ureki Police Unit under Ozurgeti Police Division arrested Sh.L. for administrative offense envisaged under articles 166 and 173 of the Administrative Offences Code and took the detainee to the police administrative building.
Later on, acquaintances of the detainee gathered near the police building, attacked police officers and assaulted them verbally and physically. Law enforcement officers arrested the violators of the crime as defendants.
The investigation on the fact of the assault on a police officer is in progress under article 353 (1) I first part of the Criminal Code of Georgia.