შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, უკრაინის მოქალაქეები: 1998 წელს დაბადებული მ.კ და 1994 წელს დაბადებული მ.ვ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების მცდელობის ფაქტზე თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულები წარმოადგენდნენ ორგანიზებულ ნარკორეალიზატორთა ჯგუფს, რომლებიც ე.წ „დადების მეთოდით“ გეგმავდნენ ნარკოტიკული საშუალებების გასაღებას. სამართალდამცველებმა მათ მიერ, სარეალიზაციოდ გამზადებული და ასევე, შესაბამის ლოკაციებზე განთავსებული ნარკოტიკული საშუალებები ნივთმტკიცებად ამოიღეს. სულ ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალება "ბუპრენორფინის" შემცველი 1000 -მდე აბი "სუბუტექსი". დაკავებულების პირადი და საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკისას ასევე ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალება "მეტადონი".
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების მცდელობის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მეექვსე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 19-260-ე მუხლის მეოთხე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of the Main Division for Combat Illegal Circulation of Drugs of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative measures, detained in Tbilisi the citizens of Ukraine: M.K. (DoB: 1998) and M.V. (DoB: 1994) on the fact of attempt to purchase, store and sell a large amount of drugs.
The crime envisages from 8 to 20 years or life-long imprisonment.
The investigation established that the detainees were an organized group of drug dealers who planned to sell drugs via the so-called "placing method". The law enforcers seized as evidence the drugs prepared by them for sale and also drugs placed in relevant locations. In total 1000 buprenorphine-containing pills of Subutex were seized. Also, during the personal search of the detainees and search of their residential apartments, the drug methadone was seized.
Investigations is in progress on the fact of attempted illegal purchase, storage and sale of drugs in especially large quantities (sub-clause “a”, part 6 of the Article 260 and sub-clause “a”, part 4 of the Article 19-260 of the Criminal Code of Georgia).