შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, გენერალურ პროკურატურასთან ერთად, ინტენსიურ რეჟიმში ჩატარებული კომპლექსური ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულისთვის 7 პირი დააკავეს, მათ შორის 4 ნარკორეალიზატორია.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა თბილისში ნარკოტიკული საშუალების უკანონო გასაღებისთვის დააკავეს: უცხო ქვეყნის მოქალაქე, 1987 წელს დაბადებული მ. მ., 1963 წელს დაბადებული გ.ჯ., 1983 წელს დაბადებული ნ.ქ., ხოლო განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკების უკანონო შეძენა-შენახვისთვის არიან დაკავებული: 1981 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი შ.ა., 1983 წელს დაბადებული ე.მ. და 1979 წელს დაბადებული ნ. ა.
ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა კი მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, თბილისში, ნარკოტიკული საშუალების არაერთგზის უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღების ბრალდებით დააკავეს 1994 წელს დაბადებული, წარსულში ნარკოდანაშაულისთვის ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი თ.რ.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ნარკოტიკების რეალიზაციისთვის დაკავებულები ნარკოტიკულ საშუალებებს სისტემატურად ყიდდნენ.
სამართალდამცველებმა, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენჯერმე განახორციელეს ბრალდებულებისგან ნარკოტიკული საშუალებების - „ჰეროინის“, „ალფა პვპ“-ს და „ბუპრენორფინის“ საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეოჩაწერა.
სამართალდამცველების მიერ ნივთმტკიცებადაა ამოღებული თ.რ.-ის მიერ გაყიდული ნარკოტიკული საშუალება „ალფა პვპ“.
პოლიციამ, ნ.ა.-ს პირადი ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღო 50 შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი“, ხოლო მისი ავტოფარეხის ჩხრეკისას ამოღებულია პოლიეთილენის 2 პარკში შეფუთული, ნახევარ კილოზე მეტი ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანა“, ასევე, 8 საბრძოლო ვაზნა და სავარაუდოდ, დანაშაულებრივი გზით მოპოვებული ფული - 1800 აშშ დოლარი და 1700 ლარი.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ ფონიჭალის დასახლებაში დაკავებული ე. მ.-ის პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოღებულია „ჰეროინის“ შემცველი 500 გრამამდე ნარკოტიკული საშუალება.
შ. ა.-ს პირადი ჩხრეკის შედეგად კი ამოღებულია სხვადასხვა ზომის 9 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ,,ჰეროინი“ და 1 შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება ,,მეტადონი“.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 ნაწილებით, 273-ე პრიმა მუხლის მე-6 ნაწილით და 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს.

The officers of the Ministry of Internal Affairs, together with the Prosecutor General's Office, arrested 7 people for drug-related crimes, including 4 drug dealers, as a result of intensive operations and investigative activities.
The officers of the Central Criminal Police Department detained the following persons in Tbilisi for illegal sale of drugs: a foreign citizen, M.M. (DoB 1987). M.J. (DoB 1963) and N.K. (DoB 1983). Other individuals: formerly convicted Sh.A. (DoB 1981), E.M. (DoB 1983) and N.A. (DoB 1979) are detained for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
The officers of Kvemo Kartli Police Department, based on a judge's decision, arrested previously convicted in the past and currently on probation - T.R. (DoB 1994) for the repeated illegal purchase, possession and sale of drugs.
The investigation established that persons arrested for drug dealing, sold drugs on the regular basis.
Following the court decision, the law enforcers repeatedly conducted the so-called control purchases of "Heroin", "Alpha Pvp" and "Buprenorphine" from the detainee and secretly recorded the purchase process.
The drug "Alpha Pvp" sold by T.R. was seized as evidence by the law enforcers.
During the personal search of N.A. the police seized 50 packages of heroin, and during the search of his garage, policemen also found more than half a kilogram of marijuana packed in 2 bags of polyethylene, as well as 8 ammunition cartridges and presumably by knife. Extracted money - 1800 USD and 1700 GEL.
The staff of the Central Criminal Police and the Patrol Police Department detained E.M. in Ponichala settlement. As a result of his personal search, up to 500 grams of heroin were seized as evidence.
During the personal search of Sh.A. 9 packages of heroin and 1 package of methadone were seized.
The investigation is underway under Article 260, Parts III, V, VI and VII, as well as article 273 (1), Part VI and Article 236, Part III of the Criminal Code of Georgia.