შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1999 წელს დაბადებული ნ.თ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი“, „კეტამინი“ და „ექსტაზი“ და დიდი ოდენობით ფულადი თანხა -85965 ლარი ამოიღეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260 -ე მუხლის 6 ნაწილის ,,ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of the Division for the Fight against Illegal Circulation of Drugs under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained N.T. 9DoB 1999) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the search activities held in detainee’s apartment, law enforcers seized “Cocaine” “Ketamine” and “Ecstasy” drugs as well as large amount of cash – 89965 GEL.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, VI part, sub-paragraph “A” envisaged by the Criminal Code of Georgia.