შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1971 წელს დაბადებული დ.ნ. განზრახ მკვლელობის, დამამძიმებელ გარემოებაში ორი პირის განზრახ მკვლელობის მცდელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო ტარების ბრალდებით, თელავში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 28 ივნისს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1991 წელს დაბადებულ ა.მ.-ს და 1990 წელს დაბადებულ შ.მ.-ს ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ჭრილობები მიაყენა და მიიმალა. შ.მ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა, ხოლო ა.მ. გადაყვანილია საავადმყოფოში, მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა მძიმეა.
სამართალდამცველებმა ცეცხლსასროლი იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის, ორი პირის დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობის მცდელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო ტარების ფაქტზე, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლის, 19-109-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტითა და 236-ე მუხლის მე-4 ნაწილის კვალიფიკაციით მიმდინარეობს.

The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained D.N. (DoB 1971) in Telavi for the attempted murder of two or more people under aggravating circumstances and illegal carrying of firearm.
Investigation established that on June 28, on the basis of conflict, detainee inflicted injuries with a firearm to A.M. (DoB 1991) and Sh. M. (DoB 1990) and fled from the place of crime. A.M. died at the place of crime due to the sustained trauma. Sh. M. has been transported to the hospital, his condition of health is serious at the moment.
The weapon of crime has already been seized by the law enforcers as evidence.
Investigation is in progress on the fact on the fact of the attempted murder of two or more people under aggravating circumstances and illegal carrying of firearm, article 108, 19-109 III part, sub-paragraph “A” and article 236, IV part of the Criminal Code of Georgia.