შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 2001 წელს დაბადებული გ.ბ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მიმდინარე წლის 1 დეკემბერს თბილისში, აკ. ხორავას ქუჩაზე, ერთ-ერთ ეზოში, მოზარდებს შორის დაწყებული შელაპარაკება ჩხუბში გადაიზარდა, რა დროსაც გ.ბ.-მ არასრულწლოვან ლ.დ.-ს დანით სხეულზე მრავლობითი დაზიანება მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი ლ.დ. საავადმყოფოში მიყვანამდე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა გ.ბ. ცხელ კვალზე, მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო. რაც შეეხება, ამავე შემთხვევის დროს, არასრულწლოვანი დ.ს.-ს დაჭრის ფაქტს, ის რესპუბლიკურ საავადმყოფოში დღეს გარდაიცვალა. დადგენილია სავარაუდო დამნაშავე, რომლის დასაკავებლად მიმდინარეობს ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებები.
გამოძიება დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 109-ე მუხლით).

The officers of Tbilisi Police Department, as a result of immediate operative-searching and investigative activities detained G.B. (DoB 2001) for premeditated murder.
Investigation established that on December 1 of the current year the argument between juveniles evolved into the physical confrontation that took place in one of the yards located on Khorava Street, Tbilisi. During the confrontation G.B. inflicted multiple body injuries to L.D. and fled from the place of crime. Due to the injuries the victim died before he was transferred to the hospital.
Law enforcers managed to detain G.B. several hours later after the crime, as a result of immediate activities. The weapon of crime was seized by policemen as evidence. As for the fact of wounding a minor D.S. – he died at the hospital today. Person, who is thought to be responsible for murder, has been identified. Operative-searching and investigative activities are being held at the moment to detain him.
Investigation is in progress on the fact of murder committed under aggravating circumstances, article 109 of the Criminal Code.