შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2000 წელს დაბადებული ნ.ა. და 1997 წელს დაბადებული რ.ს. ყაჩაღობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
დანაშაული 6 დან 9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები მიმდინარე წლის 6 სექტემბერს, ვარკეთილში მდებარე შპს “ივერიას” საბითუმო მაღაზიას ყაჩაღურად თავს დაესხნენ და იარაღის მუქარით დიდი ოდენობით თანხა გაიტაცეს.
სამართალდამცველებმა გატაცებული თანხის ნაწილი და დანაშაულის ჩადენის იარაღი - ხმოვანი პისტოლეტი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის “ბ” ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ჯგუფურად ჩადენილ ყაჩაღობას გულისხმობს.

The officers of Isani-Samgori Main Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained N.A. (DoB 2000) and R.S. (DoB 1997) in Tbilisi for armed robbery.
Investigation established that on September 6, detainees assaulted the wholesale store of Iveria Ltd. in Varketili and stole a large amount of cash under the pressure of weapon.
Part of the appropriated cash and the weapon of crime – signal firearm was seized as evidence.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery committed in group, article 179, II part, sub-paragraph “C” of the Criminal Code of Georgia.