შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული თ.ჯ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, ხოლო მისი მეგობარი - 1994 წელს დაბადებული ნ.თ. დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ თ.ჯ.-მ მიმდინარე წლის 25 ივნისს თბილისში, წერეთლის გამზირზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღით სხეულზე დაზიანება მიაყენა 1979 წელს დაბადებულ ირაკლი ნოზაძეს. თ.ჯ. შემთხვევის ადგილიდან თანმხლებ პირთან ერთად მიიმალა. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს, ხოლო მის მეგობარს დანაშაულის შეუტყობინებლობისთვის 2-დან 4 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთა ემუქრება.
სამართალდამცველებმა ორივე ბრალდებული თბილისში, მოსკოვის გამზირზე მდებარე ერთ-ერთ საერთო საცხოვრებელ სახლში დააკავეს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის მცდელობის და დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტებზე, საქართველოს სსკ-ს 19-108-ე მუხლით და 376-ე მუხლით მიმდინარეობს.

The officers of Didube-Chugureti Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-searching and investigative activities on the fact of attempted premeditated murder detained T.J. (DoB: 1989), while her friend N.T. (DoB: 1994) was detained for not reporting the crime.
The investigation established that on June 25 of the current year, in Tsereteli Avenue, as a result of a conflict T.J. inflicted bodily injuries with a cold arm to Irakli Nozadze (DoB: 1979) and managed to escaped from the scene with an accompanying person. The crime committed envisages imprisonment from 7 to 15 years in length, while her friend for not reporting the crime shall be imprisoned for 2-4 years.
Both offenders were detained by the law enforcers in one of the hostels located in Moscow Avenue, Tbilisi.
The investigation is in progress on the fact of attempted premeditated murder and not reporting the crime (Articles 19-108 and 376 of the Criminal Code of Georgia)