შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1969 წელს დაბადებული მ.ა.,მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულმა მიმდინარე წლის 10 ივნისს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1986 წელს დაბადებულ მ.ლ.-ს ცივი იარაღით გულმკერდის არეში ჭრილობა მიაყენა.
სამართალდამცველებმა მ.ა. შემთხვევის ადგილზე დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ამოღებულია ნივთმტკიცებად.

The officers of Isani-Samgori police division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained M.A. (DoB 1969) in Tbilisi for the attempted murder.
Investigation established that on June 10, on the basis of conflict, detainee inflicted injuries in chest area to M.L. (DoB 1986) with a cold steel. Law enforcers managed to detain M.A. at the place of crime. The weapon of crime was seized as evidence by the law enforcers.
Investigation is in progress on the fact of the attempted murder, article 19-18 of the Criminal Code of Georgia.