შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის იმერეთის სამხარეო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში სხვადასხვა მძიმე დანაშაულისთვის მრავალჯერ ნასამართლევი ორი პირი, ორგანიზებული დანაშაულებრივი დაჯგუფების წევრები: 1980 წელს დაბადებული გ.გ. და 1982 წელს დაბადებული ბ.მ., გამოძალვისა და ძალადობის ბრალდებით, ზესტაფონში დააკავეს. მათ მიერ ჩადენილი დანაშაული 4-დან 7 წლამდე ვადით პატიმრობას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა, გასულ წელს, დანაშაულებრივი დაჯგუფების კიდევ ერთ წევრთან, ამჟამად ქურდული სამყაროს წევრობისათვის ბრალდებულ - 1984 წელს დაბადებულ ნ.ქ.-სთან ერთად, ზესტაფონში ერთ-ერთი მოქალაქე ხელკეტით სცემეს. ისინი მოქალაქეს ქურდული გარჩევის გზით, სიცოცხლისა და ჯანმრთელობისათვის საშიში ძალადობით და მუქარით, 15 000 აშშ დოლარის ოდენობის თანხას უკანონოდ სძალავდნენ.

The officers of Imereti, Rach-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department along with the officers of Imereti Regional Division of the Special Tasks Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of jointly held operative-searching and investigative activities for extortion and violence detained in Zestaponi previously multiple convicted for grave crime two members of a criminal group – G.G. (DoB: 1980) and B.M. (DoB: 1982). The crime committed envisages imprisonment from 4 to 7 years in length.
The investigation established that last year the offenders along with N.K. (DoB: 1984), the member of the criminal group, currently accused of thieves` world membership, beat with a truncheon the citizen of Zestaponi. Threatening his life and shooting-out, they illegally extorted 15,000 US dollars from the mentioned citizen. The law enforcers detained N.K. in the current year for the membership of the thieves` world.
The investigation is in progress on the fact of extortion and violence (Articles 181 and 126 of the Criminal Code of Georgia).