შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით,1992 წელს დაბადებული გ.ჩ. დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა მიმდინარე წლის 27 მაისს ბათუმში მდებარე საცხოვრებელი კორპუსის ლიფტში, 1985 წელს დაბადებულ ი.ა.-ს ცივი იარაღით მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც მკურნალობას ამ დრომდე აგრძელებს. სამართალდამცველებმა გ.ჩ. ბათუმში, ერთ-ერთი სასტუმროს მიმდებარე ტერიტორიაზე დააკავეს.

The officers of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, on the fact of attempted premediated murder detained G.Ch. (DoB: 1992). The crime committed by him envisages imprisonment from 7 to 15 years in length.
The investigation established that on May 27 of the current year in the elevator of the residential building in Batumi the detainee inflicted multiple injuries with a cold arm to I.A. (DoB: 1985) and managed to escape from the scene. The wounded was taken to the hospital where the medical treatment continues until now. The law enforcers detained G.Ch. in the territory of one of the hotels in Batumi.