შინაგან საქმეთა მინისტრმა ალექსანდრე ჭიკაიძემ ქალაქ ოზურგეთში საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის გურიის საპატრულო პოლიციის მთავარი სამმართველოს ახალი შენობა გახსნა.
დღეიდან გურიის რეგიონს 11 საპატრულო ეკიპაჟი მოემსახურება – ქალაქ ოზრუგეთსა და მის გარეუბნებს 6, ხოლო სამტრედია-ლანჩხუთი-გრიგოლეთის მაგისტრალზე, კერძოდ, სამტრედია- ოზურგეთის და სამტრედია-ჩაქვის მონაკვეთებზე – 5 ეკიპაჟი. აღსანიშნავია, რომ გურიის რეგიონს დღემდე აჭარის საპატრულო პოლიციის მთავარი სამმართველოს 4 ეკიპაჟი ემსახურებოდა. ოზურგეთში ახალი სამმართველოს გახსნა საპატრულო პოლიციას მთლიანი რეგიონის მომსახურებაში შეუწყობს ხელს.
საპატრულო პოლიციის ორსართულიანი, ახალი შენობა თანამედროვე ავეჯითა და ტექნიკითაა აღჭურვილი. ახალ შენობაში საპატრულო პოლიციის საგამოძიებო სამსახური, ადმინისტრაციული საქმისწარმოების განყოფილება, სამართალდარღვევათა და ანალიზის ჯგუფი და სხვა სამსახურები განთავსდა.

Mr. Aleksandre Chikaidze, the Minister of Internal Affairs of Georgia opened a new building of Guria Patrol Police Main Division of Ozurgeti Patrol Police Department.
From today Guria region, namely the city of Ozrugeti will be served by 11 patrol crews and its suburbs by 6 patrol crews. Samtredia – Lanchkhuti-Grigoleti highway, namely, Samtredia-Ozurgeti and Samtredia-Chakvi territory will be patrolled by 5 crews. It should be mentioned that up nowadays Guria region was served by 4 crews of Adjara Patrol Police Main Division. The opening of the new building in Ozurgeti shall ensure the availability of the Patrol Police services throughout the whole region.
The two-storey Patrol Police new building is equipped with modern furniture and technique. The Patrol Police Investigation Service, Administrative Office Work Unit, Violations and Analysis Group and other services are accommodated in the new building.