საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე - შალვა ბედოიძე ლატვიის რესპუბლიკაში ოფიციალური სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა. ვიზიტის ფარგლებში, შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე ლატვიის რესპუბლიკის პოლიციის 105 წლის იუბილესთან დაკავშირებით გამართულ ღონისძიებას დაესწრო. ღონისძიებას ასევე ესწრებოდა შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი - თეიმურაზ კუპატაძე.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაციას ლატვიის რესპუბლიკის ეროვნული პოლიციის უფროსმა არმანდს რუკსმა უმასპინძლა.
ვიზიტის განმავლობაში, გაიმართა შეხვედრები შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაციასა და ლატვიის რესპუბლიკის პოლიციის ხელმძღვანელ პირებს შორის. შეხვედრებზე მხარეებმა ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს და გამოხატეს მზაობა, რომ მომავალშიც აქტიურად გაგრძელდეს თანამშრომლობა სხვადასხვა მიმართულებით.

First Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia – Shalva Bedoidze paid a working visit to the Republic of Latvia. Within the framework of the visit, first Deputy of Minister of Internal Affairs of Georgia attended the event dedicated to the 105th anniversary of Police Day of the Republic of Latvia. The event was also attended by the Director of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia – Teimuraz Kupatadze.
The delegation of the Ministry of Internal affairs was hosted by the Chief of the State Police of the Republic of Latvia – Armands Ruks.
Within the framework of the visit, the bilateral meetings were held between the delegation of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Management of the Law Enforcement of the Republic of Latvia. The parties talked about the importance of cooperation between the law enforcement authorities of two countries and emphasized the willingness of future collaboration in various fields in the future.