შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე დარახველიძემ მონაწილეობა მიიღო ქალებზე, მშვიდობასა და უსაფრთხოების საკითხებზე გაეროს უშიშროების საბჭოს რეზოლუციების განხორციელების 2022-2024 წლების საქართველოს ეროვნული სამოქმედო გეგმის საკითხებისადმი მიძღვნილ კონფერენციაში და მოწვეულ სტუმრებს სიტყვით მიმართა.
ღონისძიებაზე ასევე სიტყვით გამოვიდნენ საქართველოს პარლამენტის გენდერული თანასწორობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭოს თავმჯდომარე - ნინო წილოსანი, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი - თეა ახვლედიანი, საქართველოს თავდაცვის მინისტრის პირველი მოადგილე - ლელა ჩიქოვანი, საქართველოს პრემიერ-მინისტრის მრჩეველი ადამიანის უფლებების დაცვის საკითხებში - ნიკო თათულაშვილი, გაეროს მუდმივი კოორდინატორი საქართველოში - საბინე მახლი, დიდი ბრიტანეთის ელჩი საქართველოში - მარკ კლეიტონი და ნატოს გენერალური მდივნის სპეციალური წარმომადგენელი ქალების, მშვიდობისა და უსაფრთხოების საკითხებში - ირენე ფელინი.
ალექსანდრე დარახველიძემ სიტყვით გამოსვლისას აღნიშნა, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტრო ჩართულია „ქალებზე, მშვიდობასა და უსაფრთხოებაზე გაეროს უშიშროების საბჭოს №1325 რეზოლუციის განსახორციელებელი ეროვნული სამოქმედო გეგმის“ შესრულებაში და ნაკისრი აქვს ვალდებულებები, რომლებიც ხელს უწყობს გენდერული თანასწორობის და ქალის როლის გაძლიერებას.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ხაზგასმით აღნიშნა გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მიერ გაწეული მხარდაჭერის როლი, რომლის შედეგადაც, სამინისტროში თანამშრომელთა გადამზადებისა და შესაძლებლობების გაძლიერების მიზნით, არაერთი მნიშვნელოვანი აქტივობა განხორციელდა.
კონფერენცია საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის, დიდი ბრიტანეთის მთავრობისა და გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მხარდაჭერით გაიმართა.

Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksandre Darakhvelidze, participated in the conference dedicated to the 2022-2024 National Action Plan for Women, Peace and Security of Georgia and addressed the invited guests.
Chairman of the Permanent Parliamentary Council for Gender Equality - Nino Tsilosani, State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality - Tea Akhvlediani, the First Deputy Minister of Defence of Georgia - Lela Chikovani, Adviser to the Prime Minister of Georgia on Human Rights - Niko Tatulashvili, United nations Resident Coordinator in Georgia - Sabine Machl, the Ambassador of Great Britain to Georgia - Mark Clayton and NATO Secretary General’s Special Representative for Women, Peace and Security - Irene Fellin delivered the opening remarks.
Aleksandre Darakhvelidze noted that the Ministry of Internal Affairs is involved in the prosecution of the national action plan for the implementation of the UN Security Council Resolution №1325 on Women, Peace and Security and has a number of obligations, that contribute to the strengthening of gender equality and the role of women.
Deputy Minister of Internal Affairs emphasized on the support provided to the Ministry by the UN Women, as a result of which a number of important activities were carried out in order to train and strengthen the capacities of the employees in the Ministry.
The conference was held with the support of the Administration of the Government of Georgia, the government of Great British and UN Women.