შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ნინო ცაციაშვილი და აშშ-ის ელჩის მოვალეობის შემსრულებელი ელიზაბეთ რუდი ოჯახში ძალადობის გამოძიების საკითხებზე გამართული ტრენინგის დახურვის ღონისძიებას დაესწრნენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა და მართლწესრიგის ოფიცრებმა მონაწილეობა მიიღეს აშშ-ს სახელმწიფო ანტინარკოტიკულ და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) ორგანიზებით გამართულ ტრენინგში - "ოჯახში ძალადობის გამოძიება".
5-დღიანი სწავლების ფარგლებში, ამერიკელმა ტრენერებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებს, აღნიშნული დანაშაულის ეფექტიანად გამოძიების მიზნით, თავიანთი გამოცდილება გაუზიარეს.
აშშ-ის ელჩის მოვალეობის შემსრულებელმა ელიზაბეთ რუდმა სწავლების მონაწილეებს შესაბამისი სერტიფიკატები გადასცა.
ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიურო (INL) მრავალი წელია, თანამშრომლობს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან და ახორციელებს პროექტებს ისეთ მნიშვნელოვანი მიმართულებებით, როგორიცაა: ოჯახში ძალადობა, არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულება, ტრეფიკინგი, კიბერდანაშაული, საგზაო უსაფრთხოება, და სხვა.

The Deputy Minister of Internal Affairs, Nino Tsatsiashvili and U.S Charge d’Affaires, Elizabeth Rood attended the closing ceremony of the training on domestic violence investigation.
Tbilisi Police Department, as well as Patrol Police Department representatives and Community Police Officers participated in the training “Domestic Violence Investigation” organized by the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL).
During five day training, instructors from the United States of America shared with the employees of the Ministry their experience on efficient investigation of mentioned crime.
U.S. Charge d’Affaires, Elizabeth Rood awarded the participants of the training with the relevant certificates.
For many years the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) has been cooperating with the Ministry of Internal Affairs of Georgia, implementing projects on significant directions such as domestic violence, juvenile justice, trafficking, cybercrime, road safety, etc.