შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, ნინო ცაციაშვილი ევროპის საბჭოს მიერ განხორციელებული პროექტის -„არასრულწლოვან და ზრდასრულ თავისუფლებააღკვეთილ პირთა მხარდაჭერა“ - მმართველი საბჭოს შეხვედრას დაესწრო.
პროექტის განხორციელება 2019 წელს დაიწყო და 2021 წელს დასრულდება. იგი მიზნად ისახავს შინაგან საქმეთა სამინისტროში ადამიანის უფლებების დაცვის, არასრულწლოვან დამნაშავეთა მხარდაჭერის, თავისუფლებააღკვეთილი პირების უფლებების დაცვის, არასათანადო მოპყრობასთან ბრძოლის და სხვა მიმართულებების გაუმჯობესების ხელშეწყობას.
შეხვედრას, ასევე, ესწრებოდნენ ევროპის საბჭოს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს, სახალხო დამცველის და სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურის წარმომადგენლები.

Deputy Minister of Internal Affairs Ms. Nino Tsatsiashvili attended the Steering Committee meeting of the project “Juvenile and Adult Detainees Support” (Jades) implemented by COE.
Participants of the meeting discussed achieved results and identified upcoming plans of the project.
Project is being implemented from 2019 and will end at 2021. The aim of the project is to promote protection of Human Rights, supporting juvenile offenders, protection of the rights of the detainees, combatting ill-treatment and other directions at the Ministry.
The meeting was attended by the representatives of COE, Ministry of Internal Affairs, Public Defender’s office and State Inspector’s Service.