შინაგან საქმეთა მინისტრის ინიციატივით, 31 დეკემბერს, თბილისის დიდ საკონცერტო დარბაზში, სამინისტროს თანამშრომლების ოჯახის წევრებისათვის საახალწლო ზეიმი გაიმართა. ზეიმზე ბავშვებს „ბასტი-ბუბუს“ წარმოდგენა „ბურატინო“ აჩვენეს. საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა სცენაზე საპატრულო მოტოციკლეტი გაიყვანეს და ბავშვებს დაათვალიერებინეს.
საახალწლო ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე, სამინისტროს სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელი პირები, ოჯახის წევრებთან ერთად დაესწრნენ, ღონისძიებაზე დამსწრე 6700 ბავშვს შობა-ახალი წელი მიულოცეს და საახალწლო საჩუქრები გადასცეს.
შინაგან საქმეთა მინისტრის სახელით, სამინისტროს წარმომადგენლებმა „ბასტი-ბუბუს“ მსახიობ ბავშვებს ახალი წელი მიულოცეს და საახალწლო საჩუქრები გადასცეს.

On December 31, under the initiative of the Minister of Internal Affairs, New Year celebration event was held at Tbilisi Concert Hall for family members of MIA employees. At the event children attended “Buratino” performance staged by “Basti Bubu”. Patrol Police officers presented patrol motorcycle at the stage and allowed children to view the police transport from the close view.
The event was attended by the Deputy Minister of Internal Affairs Archil Talakvadze, high officials from the Ministry along with family members. Children were congratulated with the upcoming New Year and handed gifts.
On behalf of the Ministry of Internal Affairs, MIA representatives also congratulated “Basti Bubu” children with the New Year who also received gifts.