შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური შვედეთის სამეფოს იუსტიციისა და მიგრაციის მინისტრის მოადგილეს, სახელმწიფო მდივანს ლარს ვესტბრატს შეხვდა.
ვახტანგ გომელაურმა სახელმწიფო მდივანს მადლობა გადაუხადა შვედეთის სამეფოს მთავრობის მიერ საქართველოს მტკიცე და უწყვეტი მხარდაჭერისთვის.
შეხვედრაზე მხარეებმა შვედეთის სამეფოსთან სამართალდაცვით სფეროში არსებული წარმატებული თანამშრომლობა განიხილეს. ვახტანგ გომელაურმა ხაზი გაუსვა საქართველოს ევროპულ მისწრაფებებს და ევროკავშირთან უვიზო მიმოსვლის მნიშვნელობაზე, ამ კუთხით არსებულ გამოწვევებსა და მისი წარმატებით განხორციელებისთვის გადადგმულ ნაბიჯებზე ისაუბრა.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა მზადყოფნა გამოთქვეს, გაღრმავდეს ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობა და დაიგეგმოს ერთობლივი ღონისძიებები არალეგალური მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლისა და სამართალდაცვით სფეროში თანამშრომლობის კუთხით.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held a meeting with the State Secretary to Minister for Justice and Migration of the Kingdom of Sweden, Lars Westbratt.
The Minister of Internal Affairs expressed his gratitude towards the State Secretary for firm and continuous support of the Government of the Kingdom of Sweden to Georgia.
At the meeting, parties discussed the successful law enforcement cooperation. Vakhtang Gomelauri highlighted the European aspirations of Georgia and the significance of the visa-free travel with the EU/Schengen countries, as well as current challenges of visa-free regime and measures undertaken in order to ensure its successful implementation.
Parties concluded the meeting with reiterating their readiness to deepen cooperation in future in the field of fight against illegal migration and law enforcement.