შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა, გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა საქართველოში ნიდერლანდების სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან - მააიკე ვან კოლდამთან.
მხარეებმა ხაზი გაუსვეს ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებულ ნაყოფიერ თანამშრომლობას, განსაკუთრებით შემდეგ სფეროებში: საზოგადოებაზე ორიენტირებული საპოლიციო საქმიანობა, ადამიანის უფლებების დაცვა, მართლმსაჯულების სისტემა.
ნიდერლანდების ელჩმა ხაზი გაუსვა საქართველოს სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობისადმი ნიდერლანდების მხარის ურყევ მხარდაჭერას.
ელჩმა მადლობა გადაუხადა შინაგან საქმეთა სამინისტროს პანდემიის პერიოდში ნიდერლანდის მხარისთვის და ნიდერლანდების მოქალაქეებისთვის გაწეული დახმარების გამო.
შეხვედრის დასასრულს, ვახტანგ გომელაურმა მხარეთა შორის ეფექტიანი თანამშრომლობის გაგრძელების აუცილებლობასა და ურთიერთობის შემდგომი განვითარების გეგმების დასახვაზე ისაუბრა.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, held an introductory meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands, Maaike Van Koldam.
The parties highlighted the productive cooperation between the law enforcement agencies of the two countries, particularly in the following areas: community oriented policing, protection of human rights, criminal justice system.
The Dutch Ambassador underlined the unwavering support of the Netherlands towards Georgia’s sovereignty and territorial integrity.
The Ambassador expressed gratitude to the Ministry of Internal Affairs for the assistance showed to the Dutch side and to the Dutch citizens during the period of Covid-19 pandemic.
At the end of the meeting, Vakhtang Gomelauri talked about the necessity of continuing effective cooperation between the parties and the development of future cooperation plans.