დღეს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს C ჰეპატიტის, აივ ინფექციის, ინოვაციური დაფინანსების შესაძლებლობების, ნარკოკანონმდებლობისა და ზიანის შემცირების პროგრამების განხილვისა და შემდგომი რეფორმების მხარდაჭერის მიზნით ექსპერტთა ჯგუფი ეწვია.
ვიზიტის ფარგლებში, დელეგაციის წევრებს შინაგან საქმეთა მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე შეხვდა. შეხვედრას ესწრებოდნენ: შვეიცარიის ექსპრეზიდენტი რუთ დრეიფუსი; გლობალური ფონდის ყოფილი პრეზიდენტი და ამჟამად გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის საგანგებო წარმომადგენელი მიშელ კაზაჩკინი; აშშ-ს სიეტლის პოლიციის ყოფილი ხელმძღვანელი ჯიმ პუგელი; ღია საზოგადოების ინსტიტუტის ერთ-ერთი დირექტორი დენიელ ვოლფი.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს ის მნიშვნელოვანი რეფორმები, რომლებიც საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკომანიასთან ბრძოლის კუთხით უკანასკნელი რამდენიმე თვის განმავლობაში განახორციელა. ექსპერტებმა სამინისტროს მიერ განხორციელებული რეფორმების გაგრძელების მიმართულებით მხარდაჭერა გამოხატეს.

Today, a foreign delegation paid a visit to the Ministry of Internal Affairs of Georgia for the purpose of discussing HIV, HCV, innovative financing opportunities, drug-related legislation and harm reduction programs and supporting further reforms.
Within the frames of the visit Minister of Internal Affairs held meeting with the members of delegation. The meeting was attended by the Former President of Switzerland - Ruth Dreifuss, former Director of the Global Fund and currently UN Special Envoy on HIV/AIDS – Michel Kazatchkine, former Chief of Seattle Police Department, USA – Jim Pugel and the Director of International Harm Reduction Development Program (OSF) – Daniel Wolfe.
During the meeting the parties discussed significant reforms implemented by the Ministry of Internal Affairs in last several months related to the fight against drug abuse. Representatives of delegation expressed support for continuing reforms in this direction.