შინაგან საქმეთა სამინისტრო ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს გუდაურთან მომხდარი ტრაგედიის გამო და უსამძიმრებს გარდაცვლილთა ოჯახებს, თანამშრომლებს და მეგობრებს.
გუდაურთან მომხდარი ტრაგედიის ადგილზე შინაგან საქმეთა მინისტრი ჩავიდა. ვახტანგ გომელაური სამაშველო და საგამოძიებო ღონისძიებების მიმდინარეობას ადგილზე გაეცნო, რის შემდეგაც მედიასაშუალებების წარმომადგენლებთან მომხდარის შესახებ კომენტარი გააკეთა.
"მინდა პირველ რიგში, მწუხარება გამოვთქვა მომხდარი ფაქტიდან გამომდინარე. მსურს, მივუსამძიმრო დაღუპულების ოჯახებს. ძალიან მძიმეა ჩვენთვის, ყველასთვის, მით უმეტეს მათი ოჯახებისთვის, მეგობრებისთვის, შინაგან საქმეთა სამინისტროსთვის. იცით, რომ ექვსი ადამიანი იყო ჩვენი თანამშრომელი, ორი - სასწრაფოსამედიცინო დახმარების ექიმი. უბედური შემთხვევა მოხდა.
გავრცელდა კადრები ინტერნეტშიც და ტელევიზიითაც, ვერტმფრენმა დაკარგა კონტროლი და მოხდა მისი ვარდნა, მეტი ჯერჯერობით არაფერი ვიცით. ექსპერტები იმუშავებენ, თუ რამ გამოიწვია მართვის დაკარგვა.
სამწუხაროდ, რვა ადამიანია გარდაცვლილი, ერთი ადამიანია დაშავებული. უცხოელი ტურისტიც გარდაცვლილია, ვის საშველადაც ტარდებოდა სამაშველო ოპერაცია. დაშავებული ვინც იყო, ის ამოიყვანეს, ცოცხალია, გადაჰყავს სასწრაფო-სამედიცინო სამსახურის თანამშრომლებს.
ჯგუფები აგრძელებენ მუშაობას. ყველაფერს გავაკეთებთ, რომ დღესვე მოხდეს გარდაცვლილების გადასვენება," - განაცხადა ვახტანგ გომელაურმა.

The Ministry of Internal Affairs expresses deep sorrow for the tragedy that happened near Gudauri and offers condolences to the families, colleagues and friends of the deceased.
The Minister of Internal Affairs arrived at the scene of the tragedy near Gudauri. Vakhtang Gomelauri familiarized himself with the rescue and investigation measures on the spot, after which he commented on the incident with the media representatives.
"First of all, I would like to express my sorrow over the accident and offer my condolences to the families of the deceased. It is very hard for all of us, especially for their families, friends, the Ministry of Internal Affairs.You’re aware, that six of the passengers were our co-workers and the two were emergency medical aid doctors.
Footage was spread on the Internet and on TV, the helicopter lost control and fell, we don't know anything else yet. Experts will establish what caused the loss of control.
Unfortunately, eight people died, one person was injured. A foreign tourist, for whom a rescue operation was being carried out, also died. The injured person was taken out, he is alive and is being transported by the emergency medical service team.
Groups continue to work. We will do everything to bring the deceaseds back today," said Vakhtang Gomelauri.