საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრ ვახტანგ გომელაურს, პოლონეთის რესპუბლიკის ეროვნული პოლიციის უფროსი კომენდანტი გენერალ-ლეიტენანტი იაროსლავ შიმჩიკი საქართველოს დამოუკიდებლობის დღეს ულოცავს.
„პატივცემულო მინისტრო, 26 მაისი გახლავთ საქართველოს ყოველი მოქალაქისთვის გულთან ახლოს მდგომი თარიღი, დამოუკიდებლობის დღე, რომელიც ეძღვნება ეროვნულ იდენტობას და მოიცავს ქვეყნის ხანგრძლივ და მდიდარ ისტორიას, ტრადიციებსა და კულტურას - პოლონეთისთვის ესოდენ მნიშვნელოვან ფასეულობებს, რომელმაც 1919 წელს ასევე აღიდგინა თავისი დამოუკიდებლობა. ამასთან, ჩვენ, როგორც პოლიციის ოფიცრებს, გვესმის, რომ ცხოვრება არ გახლავთ თავისუფალი საფრთხეებისგან. დარწმუნებული ვარ, რომ თქვენი რთული სამუშაოს თითოეულ დღეს ჩვენი დამოუკიდებლობის მშენებლობაში ყოველდღიური წვლილი შეაქვს. საქართველოს ამ მშვენიერ ეროვნულ დღესასწაულთან დაკავშირებით, მსურს, გულითადად მოგილოცოთ და გავიზიარო ის სიხარული, რომელსაც ამჟამად განიცდით. ამასთან, მსურს, გისურვოთ თქვენ და თქვენდამი დაქვემდებარებულ პოლიციის ოფიცრებსა თუ სამოქალაქო თანამშრომლებს ჯანმრთელობა, უსაფრთხო სამსახური და კმაყოფილება ჩვენდამი მონდობილი მისიიდან“- ნათქვამია იაროსლავ შიმჩიკის მილოცვაში.

Chief Commandant of the National Police of the Republic of Poland, lieutenant-general, Yaroslav Shimchik congratulated Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri with the Independence Day of Georgia.
"Dear Minister, the date of 26th May is close to the heart of every citizen of Georgia. Independence Day is a holyday commemorating national identity, integrating long and rich history, tradition and culture of the country. Values are so important for Poland which also in 1919 regained its independence. However, police officers, we are aware that life is not free of threats. I’m convinced that this everyday work, often difficult, makes contribution to the construction of our daily independence. On the occasion of this beautiful national holiday of Georgia, I offer my sincere congratulations and I share the joy you experience now. Moreover, I would like to wish you and your subordinated police offices and civil employees a lot of health, safe service and satisfaction from the mission entrusted to us "- stated Yaroslav Shimchik in his congratulatory message.