შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ, კახაბერ საბანაძემ მონაწილეობა მიიღო პროექტის - „საზოგადოებასა და პოლიციას შორის ნდობის გაზრდა“ - დახურვის ონლაინღონისძიებაში, რომელიც ვიდეოკონფერენციის ფორმატში გაიმართა.
შეხვედრაში ასევე მონაწილეობდნენ ნიდერლანდების სამეფოს ელჩი საქართველოში - მააიკე ვან კოლდამი და საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრის (GCSD) წარმომადგენლები.
ვიდეოკონფერენციის მონაწილეებმა პროექტის ფარგლებში განხორციელებულ ღონისძიებებზე იმსჯელეს და ხაზი გაუსვეს მართლწესრიგის ოფიცრების შესაძლებლობების გაძლიერებაში მათ მნიშვნელობას.
შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ, კახაბერ საბანაძემ მადლობა გადაუხადა ნიდერლანდების სამეფოს ელჩს საქართველოში საზოგადოებაზე ორიენტირებული საპოლიციო საქმიანობის ინსტიტუტის გაძლიერებაში შეტანილი წვლილისთვის და სამომავლო თანამშრომლობის მზაობა გამოხატა.
აღნიშნული პროექტი საქართველოში ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოს დაფინანსებითა და საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტთან მჭიდრო თანამშრომლობით, 2018 წლიდან ხორციელდება. იგი მიზნად ისახავს მართლწესრიგის ოფიცრის ინსტიტუტის განვითარების ხელშეწყობას.

The First Deputy Minister of Internal Affairs, Kakhaber Sabanadze attended the closing ceremony of the project – “Building Trust and Confidence between Police and Society”, which was held in video conference format.
The meeting was also attended by the Ambassador of the Kingdom of Netherlands to Georgia – Maaike van Koldam and representatives of the Georgian Center for Strategy and Development (GCSD).
The participants discussed the activities implemented within the framework of the project and highlighted their importance in the capacity building of the Community Police Officers.
The Deputy Minister of Internal Affairs, Kakhaber Sabanadze thanked the Ambassador of the Kingdom of Netherlands to Georgia for strengthening the capacity building of the Community Oriented Policing (COP) in Georgia and expressed readiness for future cooperation.
The project has been running since 2018 in close relationship with the International Relations Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and with the support of the Embassy of the Kingdom of Netherlands to Georgia. It aims to enhance institutional development of Community Oriented Police.