შინაგან საქმეთა სამინისტროს საქართველოში ინტერპოლის ცენტრალური ეროვნული ბიუროს ხელმძღვანელი და წარმომადგენელი ჩეხეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო თანამშრომლობის უფროს კომისარს, პრაღის ინტერპოლის ევროპის ქვეყნების მეკავშირე ოფიცერს, პოლიციის ვიცე-პოლკოვნიკ ჯან დრაპალს და ჩეხეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო თანამშრომლობის უფროს კომისარს, პრაღის ინტერპოლის ევროპის ქვეყნების მეკავშირე ოფიცერს, პოლიციის ვიცე-პოლკოვნიკ ლუკას კეპიჩს შეხვდნენ. ქართულმა მხარემ სტუმრებს ბიუროში განხორციელებული რეფორმები და სიახლეები გააცნო.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინიციატივით, საქართველოს მთავრობის დადგენილებაში – „სახელმწიფო საზღვრის რეჟიმისა და დაცვის წესის“ შესახებ, 2014 წლის 1 სექტემბერს ძალაში შევიდა ცვლილება, რომლის მიხედვითაც, შსს-ს უფლებამოსილ თანამშრომელს ინტერპოლის გენერალური სამდივნოს მოპარული და დაკარგული დოკუმენტების მონაცემთა ბაზაზე მიენიჭა წვდომა.
საქართველოს ინტერპოლის ეროვნულმა ცენტრალურმა ბიურომ განახორციელა ინტერპოლის მონაცემთა ბაზის ინტეგრაცია ეროვნულ ბაზასთან. ინტერპოლის გენერალურ სამდივნოს გააჩნია მოპარული და დაკარგული დოკუმენტების მონაცემთა ბაზა (SLTD), რომელიც 45 მილიონზე მეტ ჩანაწერს შეიცავს. აღნიშნული ბაზა ინტერპოლის წევრი ქვეყნების მიერ მუდმივად ახლდება. ქართველი სამართალდამცველების მიერ აღნიშნულ ბაზასთან წვდომა ეფექტურს ხდის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლას, რადგან მოპარული ან დაკარგული დოკუმენტები ხშირად გამოიყენება ორგანიზებულ-დანაშაულებრივი და ტერორისტული ჯგუფების მიერ.

Head and representative of National Central Bureau of Interpol met with Chief Commissioner for International Cooperation of the Ministry of Internal Affairs of the Czech Republic and Prague Interpol liaison officer in Europe- police Vice-colonel Likas Kepich. Georgian side familiarized guests with reforms and novelties implemented in the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
In September 1, 2014, Under the initiative of the Ministry of Internal Affairs changes were made to the decree on “Regulation and Security of State Border” according to which authorized MIA employee received access to SLTD documents.
Project of General Secretariat of Interpol “FIND” was successfully implemented by the Georgian bureau in September of the current year. Within the frames of the project SLTD database was integrated at all border checkpoints of Georgia. The mentioned database contains more than 45 million notes. The mentioned base is being updated by Interpol member states on the regular basis and serves as effective mechanism against the fight with crime for Georgian law enforcers, especially taking into consideration the fact that lost travel documents are often applied by crime syndicates and terrorist groups.