საქართველოს შსს-ს აკადემიის რექტორმა ნუკრი გელაშვილმა და თურქეთის ეროვნული პოლიციის აკადემიის ვიცე-პრეზიდენტმა ფათიჰ ინალმა ურთიერთგაგების მემორანდუმს მოაწერეს ხელი. აღნიშნული მემორანდუმი მიზნად ისახავს ორ საგანმანათლებლო დაწესებულებას შორის ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავებას და გამოცდილების გაზიარებას პოლიციელთა განათლების სფეროში. მემორანდუმის გაფორმების ცერემონიას თურქეთის ეროვნული პოლიციის აკადემიის და საქართველოს შსს-ს აკადემიის წარმომადგენლები დაესწრნენ. მემორანდუმის გაფორმების შემდეგ სტუმრებმა შსს-ს აკადემიის ინფრასტრუქტურა დაათვალიერეს.
მემორანდუმის ფარგლებში, მხარეებს შორის დაგეგმილია საერთო საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელება, სასწავლო ვიზიტების ორგანიზება, ინფორმაციის გაზიარება სასწავლო კურსებისა და მეთოდოლოგიის შესახებ, თანამშრომლობა პოლიციის სფეროში სამეცნიერო კვლევების ჩასატარებლად.
თურქეთის ეროვნული პოლიციის აკადემიის ხელმძღვანელები გაცნობითი სახის ვიზიტით თბილისში ორი დღის განმავლობაში იმყოფებოდნენ.

Rector of MIA Academy Nukri Gelashvili and vice-president of National Police Academy of Turkey Patih Inal have signed memorandum of understanding. Objective of memorandum is to intensify cooperation between two educational institutions and sharing experience in the field of education of policemen. The ceremony of signing the memorandum was attended by representatives of MIA Academy and National Police Academy of Turkey. After signing the memorandum guests viewed the infrastructure of MIA Academy.
Within the frames of memorandum it is panned to: implement joint educational projects, organize study tours, and share information on study courses and methodology as well as to cooperate in order to conduct scientific researches in police sphere.
Top figures of National Police Academy of Turkey spent two days in Tbilisi within the frames of introductory visit.