2017 წლის აგვისტოს თვე 1 080 449 ვიზიტით განისაზღვრა, რაც 2016 წლის იგივე პერიოდის მაჩვენებელზე 27,4 %-ით მეტია.
რაც შეეხება იანვარ-აგვისტოს ინტერვალს, ქვეყანაში უკვე 5 059 106 ვიზიტი განხორციელდა, რაც 18,9%-ით მეტია 2016 წლის ანალოგიური საანგარიშო პერიოდის მაჩვენებელზე, ხოლო ტურისტული ვიზიტი 2 402 699-ით განისაზღვრა, რაც 2016 წლის იგივე პერიოდის მაჩვენებელზე 29,4%- ით მეტია.
ამასთან, შემოღებული პირობითი დაყოფის მიხედვით, 2017 წლის აგვისტოს თვეში ხვედრითი წილის ურთიერთმიმართება შემდეგია:
ა) ტურისტი - 573 368 ვიზიტი (საერთო რაოდენობის 53,1%, მატება წინა წლის ანალოგიურ მაჩვენებელთან 27,2%);
ბ) ტრანზიტი - 274 878 ვიზიტი (საერთო რაოდენობის 25,4%, მატება წინა წლის ანალოგიურ მაჩვენებელთან 28,5%);
გ) სხვა - 232 203 ვიზიტი (საერთო რაოდენობის 21,5%, მატება წინა წლის ანალოგიურ მაჩვენებელთან 26,4%).
2017 წლის აგვისტოშიც ყველაზე მეტი ვიზიტი კვლავ სომხეთიდან (+12%), რუსეთიდან (+28%), აზერბაიჯანიდან (+19%), თურქეთიდან (+42%), უკრაინიდან (+4%) და ირანიდან (+85%) განხორციელდა. ასევე, პოზიტიური ტენდენცია ნარჩუნდება ევროკავშირის ქვეყნების მიმართულებიდან, საიდანაც საქართველოში ჩამოსვლების რაოდენობის ზრდის კუთხით, იანვარ-აგვისტოშიც გამოირჩნენ გერმანია, დიდი ბრიტანეთი, საფრანგეთი, პოლონეთი, ლიტვა, იტალია და საბერძნეთი (შესაბამისად 32%, 31%, 29%, 20%, 17%, 16% და 14%), ახლო აღმოსავლეთიდან - ისრაელი (40%), შუა აზიის ქვეყნებიდან - ყაზახეთი (17%), უზბეკეთი (110%). აღმოსავლეთ ევროპის ქვეყნებიდან - ბელორუსია (31%). აქვე აღსანიშნავია ამერიკის შეერთებული შტატების მოქალაქეების 27%-იანი ზრდა.

In August 2017 1 080 449 visitors arrived to Georgia which is more by 27,4% than the index of the same period in 2016.
In January-August period the number of visitors amounted to 5 059 106 which is more by 18,9% than the index of the same period in 2016, as for the number of tourists, it has amounted to 2 402 699 visits which is more by 29,4% than the index of the same period in 2016.
According to the new method of a conditional division the number of visitors having crossed the state border of Georgia in August 2017 is the following:
a) Tourist – 573 368 (53.1%, of general number; increase by 27,2% in comparison with the index of the same period in 2016);
b) Transit –232 203 visits (25,4%, of general number, in comparison with the index of the last year the number increased by 28,5%);
c) Other – 180 100 visits (21,5% of general number, increase by 26,4% in comparison with the index of the last year).
The most of the visits in June 2017, were paid again from Armenia ((+12%) Azerbaijan (+19%), Turkey (+42%), Russia (+28%), Ukraine (+4%) and Iran (+85%); Positive tendencies are also retained by the EU states in January-August. The following countries took leading position: Great Britain, France, Poland, Lithuania, Italy, and Greece (32%, 31%, 29%, 20%, 17%, 16% and 14%), Near Esat-Israel (40%) Central Asian countries - Kazakhstan (17%), Uzbekistan (110%). In East European countries Belarus is leading with (31%) .Herewith, the number of visitors from the United states has reached 27%.