საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - ალექსანდრე დარახველიძე საქართველოში მონტენეგროს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს (რეზიდენციით კიევი) - დრაგიცა პონორაცს შეხვდა. მხარეებმა ხელი მოაწერეს შეთანხმებას - „საქართველოს მთავრობასა და მონტენეგროს მთავრობას შორის უნებართვოდ მცხოვრებ პირთა რეადმისიის შესახებ“.
აღნიშნული შეთანხმება ხელს შეუწყობს ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობის გაძლიერებას უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ეფექტიანი ბრძოლის მიმართულებით.
შეხვედრის ფარგლებში, ალექსანდრე დარახველიძემ ხაზი გაუსვა ევროკავშირისა და შენგენის ზონის ქვეყნებთან უვიზო რეჟიმის მნიშვნელობას და აღნიშნა, რომ უნებართვოდ მცხოვრებ პირთა რეადმისიის საკითხებში თანამშრომლობას, როგორც ევროკავშირის წევრ, ასევე, მესამე ქვეყნებთან, საქართველო უდიდესი პასუხისმგებლობით ეკიდება.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა ყურადღება გაამახვილეს სახელმწიფოებს შორის ორმხრივი თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე და სამომავლო ურთიერთობის პრიორიტეტულ მიმართულებებზე ისაუბრეს.

The deputy Minister of Internal Affairs of Georgia - Aleksandre Darakhvelidze met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Montenegro to Georgia (residence in Kyiv) - Dragica Ponorac. Parties signed “The Agreement between the Government of Georgia and the Government of Montenegro on the Readmission of Persons Residing without Authorization”.
Above-mentioned Agreement will pave the way for further cooperation between the counties in the field of fight against illegal migration.
Aleksandre Darakhvelidze highlighted the prominence of existing visa free regime with EU member and Schengen countries and noted that Georgia attaches particular importance to the cooperation in the field of readmission of persons residing without authorization with EU member States, as well as third states.
At the end of the meeting, parties emphasized the importance of the bilateral cooperation between the countries and discussed the priorities of future collaboration perspectives.