შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების მცდელობის ბრალდებით 1999 წელს დაბადებული ო.გ. დააკავეს.
სამართალდამცველების მიერ ჩატარებული გამოძიებით, დადგინდა, რომ ბრალდებული ო.გ. ნარკოტიკული საშუალებების გასაღებას სოციალური აპლიკაციის - „ტელეგრამის“ გამოყენებით ცდილობდა.
პოლიციამ ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, ასევე, მის მიერ მითითებული ლოკაციებიდან, 5 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „კლეფედრონი" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის 1-ლი და 19-260-ე მუხლის მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested O.G., born in 1999, on charges of attempted illegal purchase, storage and sale of narcotics.
The investigation conducted by law enforcement officers revealed that the accused O.G. was attempting to purchase narcotics through “Telegram” application.
During the personal search of the accused person, the police also seized 5 packages of the narcotic drug "Clephedrone" from the locations indicated by him as evidence.
The investigation is underway under Article 260, Part 1 and Article 19-260, Part 4 of the Criminal Code of Georgia.