შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის ერთიანი მომსახურების ცენტრის ექსპრესფილიალები ამჯერად ბორჯომსა და მარნეულში განთავსდა. თანამედროვე ინფრასტრუქტურითა და განაცხადების ელექტრონული წესით მიღების ფუნქციით აღჭურვილი მანქანები აღნიშნულ ქალაქებში თითქმის 1 თვის განმავლობაში, 7 მარტამდე დარჩებიან.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი ვაჟა სირაძე ერთიანი მომსახურების ცენტრის ექსპრესფილიალების სამუშაო პროცესს ბორჯომში დაესწრო და მომხმარებელთა შეფასებები მოისმინა.
ადგილობრივ მოსახლეობას შესაძლებლობა აქვს, დროის ნაკლები დანახარჯით, ქალაქიდან გაუსვლელად, ერთი სარკმლის პრინციპით მიიღოს 50-მდე საპოლიციო სერვისი, მათ შორის მართვის უფლების შეჩერების შესახებ დადგენილების გაუქმება ან ჯარიმით შეცვლა, ნაპოვნი სანომრე ნიშნის მიღება, სპეციალურ სადგომზე გადაყვანილი სატრანსპორტო საშუალების გაყვანაზე თანხმობის მიღება და სხვა.
ექსპრესფილიალები კახეთში და იმერეთის რეგიონში უკვე განთავსდა და ეტაპობრივად, მთელ საქართველოს მოიცავს. თანამედროვე ინფრასტრუქტურით აღჭურვილი მანქანები იმ ქალაქებისა და მუნიციპალიტეტების მოსახლეობას მოემსახურება, სადაც მოქალაქეებს ამ დრომდე ე.წ. მე-12 ოთახით სარგებლობა ან საპოლიციო სერვისის მისაღებად სხვა, ახლომდებარე ქალაქში ჩასვლა უწევთ.
პროექტის მიზანია საპოლიციო სერვისების ხელმისაწვდომობის გაზრდა და რეგიონული კომპონენტის გაძლიერება.
ექსპრესფილიალების კონცეფციის რეგიონებში დანერგვა შინაგან საქმეთა სამინისტროს სისტემური განახლებისა და სოციალური კამპანიის - „მეტი სიცოცხლისთვის“ ფარგლებში ხორციელდება.

Express branches of the Unified Service Center under the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs started to operate in Borjomi and Marneuli.
Vehicles which are equipped with contemporary infrastructure and functions of receiving electronic applications, will stay in the mentioned towns and serve locals till March 7 of the current year.
Head of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, Vazha Siradze has attended the work process the Unified Service Center express branch in Borjomi and got familiarized with customer reviews.
Locals will have the opportunity to be provided with up to 50 various services within the scope of “one-window” principle, within the shortest period of time and without leaving the town, including cancelation of the resolution on suspension of driving license or altering the resolution with a fine, receiving the found number plate or consent on removing the vehicles from the special parking lot and etc.
Unified Service Center express branches have already been deployed in Kakheti and Imereti regions. Vehicles equipped with contemporary infrastructure will serve the dwellers of those towns, who were not able to receive services from the so called “12th room” and had to travel to other locations for receiving one.
The project aims to increase access to police services and strengthen the regional component.
Unified Service Center express branch introduction on the regional level is being implemented within the frames of the social campaign led by the Ministry of Internal Affairs- “For More Lives”