საპატრულო პოლიციის თბილისის მთავარი სამმართველოს სახაზო-საპატრულო სამმართველოს მე-4 ასეულის პატრულ-ინსპექტრორებმა ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის აქციის „გაიღე სისხლი გადაარჩინე სიცოცხლე“ ფარგლებში სისხლი კვლავ გაიღეს.
შს სამინისტრო უკვე მეორე წელია მ.იაშვილის სახელობის კლინიკასთან არსებულ „სისხლის ბანკთან“ აქტიურად თანამშრომლობს და უწყებასათან გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში, როგორც საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, ისე სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის თანამშრომლები, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისა და მოზარდებისთვის სისხლს რეგულარულად აბარებენ.
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლები გარდა წინასწარ დაგეგმილი აქციებისა, საჭიროების შემთხვევაში, კრიტიკულ სიტუაციებში, შეტყობინებისთანავე აბარებენ სისხლს ლეიკემიით დაავადებული ბავშვების ჯანმრთელობის გადასარჩენად.
აღნიშნულ საქველმოქმედო აქციაში სამინისტროს მონაწილეობის მიზანია ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის საჭირო სისხლისა და სისხლის კომპონენტების დეფიციტის შემცირება.

The patrol-inspectors of Tbilisi Patrol Police Division of Patrol Police Department donated blood for children suffering from Leukemia within the frames of “Donate Blood Save Life” project.
Ministry of Internal Affairs has been donating blood already for two years at the Blood Bank of Iashsvili Clinic, within the frames of the memorandum, concluded between the two agencies. Patrol Police officers as well as other MIA units all across the country donate blood for children on the regular basis.
Patrol Police officers, besides the scheduled blood donation, also donate blood in case of emergencies in order to save lives of children suffering from Leukemia.