შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა გამოთქვეს სურვილი ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის სისხლი გაეღოთ. იაშვილის კლინკის ონკო-ჰემატოლოგიის განყოფილების სამ მცირეწლოვან პაციენტს სასწრაფოდ ესაჭიროებოდა მესამე ჯგუფის რეზუს-დადებითი და პირველი ჯგუფის რეზუს-უარყოფითი სისხლი. პატრულ-ინსპექტორების მიერ გაღებულმა სისხლმა პატარებს შეუვსო რამდენიმე დღის დეფიციტური ჯგუფის სისხლის მარაგი.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, შს მინისტრის ალექსანდრე ჭიკაიძის ინიციატივით, უკვე წელიწადზე მეტია ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის სისხლს რეგულარულად აბარებს. იაშვილის კლინიკასთან არსებული სისხლის ბანკის აქციის „გაიღე სისხლი გადაარჩინე სიცოცხლე“ ფარგლებში სამინისტროს ყველა დეპარტამენტის თანამშრომელი ლეიკემიით დაავადებულ ბავშვებს რეგულარულად ეხმარებიან.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო სამომავლოდაც გეგმავს ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის და ახალგაზრედებისთვის სისხლის ჩაბარების აქციების მოწყობას როგორც თბილისში, ისე, საქართველოს რეგიონებში.

Officers of MIA Patrol Police Department expressed their will to donate blood for children suffering from Leukemia. Three patients of Iashvili Children’s Hospital needed the urgent blood donation. Blood donated by the Patrol Police inspectors has reduced the lack of blood for young patients.
Ministry of Internal Affairs has become the blood donor for children and provides them with blood supplies on the regular basis under the initiative of the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze. Within the frames of the project “Donate Blood Save Life” police officers regularly donate blood.
Ministry of Internal Affairs will continue the mentioned activity in the future and held children suffering from leukemia disease as well as for under aged persons.