შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორი ან მეტი პირის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით სამი პირი - 1993 წელს დაბადებული ვ.გ., 1988 წელს დაბადებული გ.ს. და 1988 წელს დაბადებული ს.ს. თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ნასვამ მდგომარეობაში მყოფმა ბრალდებულებმა, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ჯგუფურად ფიზიკური ძალადობა განახორციელეს ტელეკომპანია "ფორმულას" ჟურნალისტის - 1985 წელს დაბადებული ვ.ს.-ს და მისი მეუღლის ნათესავის - 1986 წელს დაბადებული ნ.მ.-ს მიმართ.
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა, საქმეზე ჩატარებული გადაუდებელი საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამივე ბრალდებული დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის პირველი პრიმა ნაწილის „ბ“ და „გ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს, რაც ორი ან მეტი პირის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობას გულისხმობს.

The officers of Tbilisi Main Division of Patrol Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained three persons- V.G. (DoB 1993) G.S. (DoB 1988) and S.S. (DoB 1988) in Tbilisi for violence committed in group against two or more people.
Investigation established that being under the alcohol influence, detainees physically assaulted the journalist of “Formula” TV company - V.S. (DoB 1985) and relative of his spouse N.M. (DoB 1985) on the basis of conflict.
Patrol Police officers detained all three offenders as a result of immediate investigative activities.
Investigation is in progress on the fact of violence committed in group against two or more people, article 126-1 part “B” and “C” of the Criminal Code of Georgia.