შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა 2019 წლიდან განზრახ მკვლელობის მცდელობისთვის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო ტარებისთვის ძებნილი პირი - 1972 წელს დაბადებული ბ.გ. ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
გამოძიებით დადგენილია, რომ ბ.გ.-მ 2019 წლის აპრილში, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ გრიგოლიშში, ყოფით ნიადაგზე დაწყებული ურთიერთშელაპარაკების შემდეგ, თავის ნაცნობს ა.ლ.-ს ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ჯანმრთელობის დაზიანება მიაყენა და მიიმალა. დაჭრილ მამაკაცს კლინიკაში შესაბამისი მკურნალობა ჩაუტარდა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ სსკ-ის 19-108-ე და 236-ე მუხლებით ჩატარებული გამოძიების შედეგად მოპოვებული მტკიცებულებების საფუძველზე, ზუგდიდის სასამართლომ ბ.გ. დამნაშავედ ცნო და დაუსწრებლად 7 წლით თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა.

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained B.G. (DoB 1972) in Zugdidi municipality who was wanted from 2019 for the attempted murder and illegal carrying of firearm.
In April of 2019, in Grigolisi village, Zugdidi municipality, B.G. inflicted injuries with a firearm to his acquaintance as a result of the conflict and fled from the place of crime. The wounded person was rendered relevant medical aid at the hospital.
On the basis of the evidences obtained within the frames of the investigation held under the article 19-108 and 236 of the Criminal Code of Georgia, the Court found B.G. guilty of the committed crimes in absentia and sentenced to 7 years of imprisonment.