შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს კრიმინალური დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის საგამოძიებო სამსახურის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული გიორგი წ. და 1981 წელს დაბადებული გიორგი ჩ. თავისუფლების უკანონო აღკვეთის და ძარცვის, ხოლო 1982 წელს დაბადებული გიორგი ც, 1986 წელს დაბადებული დავით ნ. და 1968 წელს დაბადებული ხათუნა ც. დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით დააკავეს.
გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში შევიდა შეტყობინება, რომ თბილისში, პეკინის ქუჩაზე მდებარე ერთ-ერთ ღამის კლუბში, ირანის ისლამური რესპუბლიკის ორ მოქალაქეს თავისუფლება აღუკვეთეს.
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლები შეტყობინების მიღებისთანავე შემთხვევის ადგილზე გამოცხადნენ. ადგილზე მისვლისას დადგინდა, რომ ღამის კლუბის თანამშრომლებმა ორ კლიენტს - ირანის ისლამური რესპუბლიკის მოქალაქეებს ფული წაართვეს, შემდეგ კი თავისუფლება უკანონოდ აღუკვეთეს და ბარის ერთ-ერთ ოთახში ჩაკეტეს.
გამოძიება გიორგი წ-ს და გიორგი ჩ-ს მიმართ თავისუფლების უკანონო აღკვეთის და ძარცვის ფაქტზე (საქართველოს სსკ-ის 143-ე და 178-ე მუხლებით), ხოლო გიორგი ც-ს, დავით ნ-ს და ხათუნა ც-ს მიმართ დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 376-ე მუხლით).

The officers of the Patrol Police Department as a result of the investigative activities detained Giorgi Ts. (DoB 1980) and Giorgi Ch. (DoB 1981) for illegal restriction of freedom and robbery, while Giorgi Ts. (DoB 1982) Davit N. (DoB 1986) and Khatuna Ts. (DoB 1968) were detained for non-reporting the crime.
Emergency Response Center 112 received notification that in one of the clubs located on pekini Street two Iranian citizens were deprived of the freedom.
Patrol police crew immediately arrived at the site. It was established that workers of the night club robbed Iranian citizens and illegally restricted their freedom afterwards in one of the rooms of the facility.
Investigation against Giorgi Ts. and Giorgi Ch. is in progress on the fact of robbery and illegal restriction of freedom, article 143 and 178 while investigation against Giorgi Ts. Davit N. and Khatuna Ts. is in progress on the fact of non-reporting the crime, article 376 of the Criminal Code.