შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული კომპლექსური საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, 2004 წელს დაბადებული ს.ღ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ზუგდიდში მდებარე კომპანია "ელიტ ელექტრონიქსის" მაღაზიიდან მობილური ტელეფონები და მაჯის საათი მოიპარა.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნაქურდალი ნივთები - სხვადასხვა ფირმის 32 მობილური ტელეფონი და მაჯის საათი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
ბრალდებული ასევე მხილებულია რამდენიმე დღით ადრე ამავე მაღაზიის გაქურდვის ფაქტზე.
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტებითა და მე- 4 ნაწილის ,,ბ,, ქვეპუნქტით, რაც სადგომში ან სხვა საცავში უკანონო შეღწევით ჩადენილ დიდი ოდენობით ქურდობას გულისხმობს.

The employees of Zugdidi police division of Samegrelo-Zemo Svaneti police department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate and complex investigative and operative measures detained S.G. (DoB 2004) on charges of theft.
The investigation established that the accused person stole mobile phones and a wrist watch from the "Elite Electronics" store located in Zugdidi.
Law enforcement officers, as a result of the personal search of the detainee, seized stolen items - 32 mobile phones, manufactured by different companies and a wrist watch as evidence.
The accused person is also accused of robbing the same store few days earlier.
The investigation is being conducted in accordance with article 177, part II, subparagraph "b", part IV, subparagraph "B" of the Criminal Code of Georgia.