შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ფოთის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული თ.გ., ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქ დაზიანების ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ეჭვიანობის ნიადაგზე, ნაცნობს - 1979 წელს დაბადებულ თ.ც.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე დაზიანებები მიაყენა. დაშავებული ქალი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება უტარდება. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე წუთში, შემთხვევის ადგილზე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 120-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქ დაზიანებას გულისხმობს.

The officers of Poti police division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained T.G. (DoB 1988) for inflicting minor health damage on purpose as a result of operative-investigative activities.
The investigation established that the accused person, on the grounds of jealousy, inflicted body injuries with a cold steel to T.Ts. (DoB 1979). The injured woman was taken to the hospital where appropriate medical care is being provided. Her life is not in danger.
Law enforcers arrested the accused person at the crime scene, few minutes after the incident.
The investigation is underway under Article 120, Part I of the Criminal Code of Georgia, which stipulates minor health injury on purpose.