შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს მე-7 განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული თორნიკე მ. ყაჩაღობის მომზადების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებული თბილისის ერთ-ერთ უბანში ყაჩაღურ თავდასხმას აპირებდა. სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, გადაჭრილი თოფი - ე.წ. აბრეზი, ხელთათმანი, საოჯახო დანა და სანადირო თოფის 3 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება ყაჩაღობის მომზადების, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 18-179-ე მუხლის პირველი ნაწილით, 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილით).

Employees of the 7th Unit of Gldani-Nadzaladevi Division of Tbilisi Police Department of the MIA as a result of operative-searching measures detained Tornike M (D.o.B.: 1992) for preparation of robbery in Tbilisi.
The investigation established that the accused was planning a robbery in one of the districts in Tbilisi. During personal search the law enforcers seized a cut gun, s.c. “ABREZ”, gloves, household knife and 3 cartridges of hunting gun as evidences.
Investigation is in progress on the fact of illicit purchase-storage and carrying firearm and ammunitions (I part of the article 18-179, II-III parts of the article 236 of the Criminal Code of Georgia).