შს სამინისტროს თანამშრომლებმა აშშ-ში, „მსოფლიო პოლიციისა და სახანძრო სამსახურის სპორტული ოლიმპიადა 2017“-ზე, სპორტის სხვადასხვა სახეობაში 14 მედალი მოიპოვეს - 6 ოქროს და 8 ვერცხლის.
გამარჯვებულ სპორტსმენ პოლიციელებს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, დავით ვარდიაშვილი, შსს-ს სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელები, სამინისტროს თანამშრომლები და ოჯახის წევრები თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში დახვდნენ და წარმატება მიულოცეს.
კალიფორნიის შტატის ქალაქ ლოს-ანჯელესში, „მსოფლიო პოლიციისა და სახანძრო სამსახურის სპორტული ოლიმპიადა 2017“-ზე, საქართველოს შს სამინისტროს 11 თანამშრომელმა სპორტის 5 სახეობაში - ძიუდო, თავისუფალი ჭიდაობა, ძალოსნობა, კრივი და ცურვა - იასპარეზა.
„მსოფლიო პოლიციისა და სახანძრო სამსახურის სპორტული ოლიმპიადა“ აშშ-ში, კალიფორნიის შტატის ქალაქ ლოს-ანჯელესში 7-16 აგვისტოს მიმდინარეობდა. აღნიშნული საერთაშორისო სპორტული ღონისძიება ტრადიციულად ორ წელიწადში ერთხელ, სხვადასხვა ქვეყანაში იმართება. მასში მსოფლიოს 80 ქვეყნიდან ათასობით მოქმედი და ყოფილი პოლიციელი, ასევე, მეხანძრე-მაშველი სპორტის 70-მდე სახეობაში ასპარეზობს.

Employees of the Ministry of Internal Affairs of Georgia earned 14 medals including, 6 gold and 8 silver medals at “World Police and Fire Games 2017” held in Los Angeles, California, United States.
Winners were met at Tbilisi International Airport by the Deputy Minister of Internal Affairs Davit Vardiashvili, directors of various MIA Departments, employees of the Ministry and their family members who congratulated MIA sportsmen with their success.
At “World Police and Fire Games 2017” wich was held in the United States of America, 11 MIA employees competed in judo, free wrestling, boxing, swimming and weight-lifting.
“World Police and Fire Games 2017” was held in Los Angeles, California on 7-16 August. The mentioned international sporting event is traditionally held every two years in different countries. Thousands of active and former police officers from around 80 countries participate in the event and compete in up to 70 sports types.