შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებისთვის განკუთვნილი „პოლიციის ქალაქის“ მშენებლობასთან დაკავშირებით, კაფსულის ჩადების ცერემონია გაიმართა.
ერთ-ერთი შენობის საძირკველში, სიმბოლური კაფსულა საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი ღარიბაშვილმა, შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა და პროექტის განმახორციელებელი კომპანია „ანაგის“ გენერალურმა დირექტორმა ირაკლი გოგოლიშვილმა ჩადეს.
ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები ესწრებოდნენ.
საცხოვრებელი კომპლექსი „პოლიციის ქალაქი" პრემიერ-მინისტრის ინიციატივით შენდება.
პროექტი საბურთალოს რაიონში, ანა პოლიტკოვსკაიას ქუჩაზე ხორციელდება. 6 ჰექტარ ტერიტორიაზე 12 და 13 - სართულიანი საცხოვრებელი კორპუსები აშენდება. საცხოვრებელ კომპლექსთან ერთად მოეწყობა გასართობი და სპორტული სივრცეები.
პოლიციელებს ბინები შეღავათიან ფასად გადაეცემათ - 1კვ.მ ფართობზე 300 ლარს გადაიხდიან, დანარჩენ ღირებულებას კი სახელმწიფო დაფარავს.
„მიხარია, რომ ბატონ ვახტანგთან ერთად მონაწილეობა მივიღე ამ ძალიან მნიშვნელოვან ღონისძიებაში, მოგეხსენებათ, რომ ჩვენი გადაწყვეტილებით, დავიწყეთ პოლიციის ქალაქის მშენებლობა, რომელიც გათვლილი იქნება 1000-ზე მეტ პოლიციელზე. ხედავთ, რომ უკვე დაწყებულია სამუშაოები, მშენებელი კომპანია, გვპირდება რომ ძალიან მალე, დაახლოებით ორ წელიწადში დასრულდება სამუშაოები და ჩვენ 1000-ზე მეტ პოლიციელს გადავცემთ ბინებს. მინდა ასევე გაცნობოთ, რომ ამ პროექტის ღირებულება დაახლოებით 125 მილიონ ლარს შეადგენს, პოლიციელები გადაიხდიან სიმბოლურ ფასს, მე ასე ვიტყოდი - კვადრატულ მეტრში 300 ლარს, დაახლოებით ასე გამოვა, დანარჩენ ხარჯებს მთლიანად დაფარავს სახელმწიფო, სამინისტრო და რაც მთავარია მინდა ვაცნობო ჩვენს საამაყო, გმირ პოლიციელებს, რომ ეს პროექტი არ იქნება ერთჯერადი, პოლიციის ქალაქების მშენებლობა გაგრძელდება მომავალშიც და ჩემი, ჩვენი სურვილი არის, რომ ეს თვითონ საკანონმდებლო დონეზეც იქნას გარანტირებული - აი ეს მინდოდა მეთქვა, კიდევ ერთხელ მინდა ჩვენს გმირ, საამაყო პოლიციელებს მადლობა ვუთხრა ყველაფრისთვის, იმისთვის რომ იცავენ ჩვენს ქვეყანას, ჩვენი ქვეყნის უსაფრთხოებას, ჩვენს მოქალაქეებს და ჩვენი ხელისუფლების ვალდებულება არის, რომ ყველაფერი საუკეთესო გავუკეთოთ ჩვენს გმირ პოლიციელებს. დიდი მადლობა ბატონ ვახტანგს და თითოეულ პოლიციელს", -განაცხადა ირაკლი ღარიბაშვილმა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვახტანგ გომელაურმა პროექტის მნიშვნელობაზე ისაუბრა და ინიციატივისთვის საქართველოს პრემიერ-მინისტრს ირაკლი ღარიბაშვილს მადლობა გადაუხადა.
"დიდი მადლობა ბატონ პრემიერს. მისი ინიციატივა იყო პროექტი. ჩვენ მადლობა ვუთხარით და გაგვეხარდა ძალიან. როგორც უკვე გააჟღერა ბატონმა პრემიერმა,1000 ბინა გადაეცემათ ჩვენს პოლიციელებს. დაახლოებით ორ წელიწადში დასრულდება პროექტი. ძალიან მნიშვნელოვანია ყველა ჩვენგანისთვის და რაც მთავარია, თქვენც მოისმინეთ, რომ ეს არ არის ერთჯერადი, კიდევ გაგრძელდება და მომავალში სხვა პროექტიდან გადაეცემათ ჩვენს პოლიციელებს ბინები. დიდი მადლობა მთავრობას, პრემიერს მხარდაჭერისთვის", - განაცხადა შინაგან საქმეთა მინისტრმა.

In connection with the construction of the "Police City" for the employees of the Ministry of Internal Affairs, a capsule planting ceremony was held.
The Prime Minister of Georgia- Irakli Garibashvili, the Minister of Internal Affairs- Vakhtang Gomelauri, and the general director of the construction company "Anagi" in charge of implementing the project - Irakli Gogolishvili placed a symbolic capsule in the foundation of one of the buildings of the “Police City”.
Deputy Ministers of Internal Affairs also attended the event.
The residential complex "Police City" is being built under the initiative of the Prime Minister.
The project is being implemented in Saburtalo district, on Anna Politkovskaya Street. Residential buildings with 12 and 13 floors will be built on the 6-hectare area. Along with the residential complex, entertainment and sports spaces will be arranged as well in the area.
Apartments will be given to policemen at a discounted price - they will pay 300 GEL per 1 sq.m., and the rest of the cost will be covered by the state.
"I am glad that I took part in this very important event along with Mr. Vakhtang, as you know, based on our initiative, we launched the construction of a police city, designed for more than 1000 policemen. You can see that the works have already started, the construction company made a promise that very soon, approximately in two years, the construction will be finished and apartments will be handed over to 1000 policemen. I would also like to inform you that the cost of the project amounts to 125 million GEL, the policemen will pay a symbolic price, I would say 300 GEL per square meter, it will be approximately like I mentioned before. What’s important is the fact that the remaining expenses will be fully covered by the state, the ministry. I would like to inform our hero policemen, who make us all feel proud that this project will not be a one-time project, the construction of police cities will continue in the future, and my wish is that it be guaranteed at the legislative level - that's what I wanted to say.Once again I would like to thank our hero policemen for everything they do to protect our country. It is our duty to make our country safe, our citizens and our government had the duty to do the best for our hero police officers. Many thanks to Mr. Vakhtang and each policeman,"- stated Irakli Garibashvili.
Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri discussed the importance of the project and thanked the Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili for the initiative.
"I would like to express my gratitude to the Prime Minister. The project is being implemented under his initiative. We thanked him and told him how delighted we are. As Mr. Prime Minister has already announced, 1000 apartments will be handed over to our policemen. The project will be completed in about two years. It is very important for all of us and most importantly, you’ve also heard that it is not a single project, it will continue and in the future, apartments will be given to our police officers within the frames of another project as well. I would like to express my appreciation to the government and the Prime Minister for their support," - stated the Minister of Internal Affairs.