შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა თბილისის პროკურატურასთან ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისის ერთ-ერთი კლუბის თანამშრომელი, 1980 წელს დაბადებული ე.ჩ. იძულების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 14 იანვარს, თბილისის ცენტრალურ უბანში მდებარე ერთ-ერთი კლუბის თანამშრომელმა - ე.ჩ,-მ ამავე კლუბის სტუმარს, გერმანელ ტურისტს - 1994 წელს დაბადებულ მ.ო.-ს შეკვეთის შეუსაბამო თანხა იძულების გზით გადაახდევინა. კერძოდ, ბრალდებულმა მ.ო. აიძულა და შეკვეთილი ლუდის ღირებულების ნაცვლად გაცილებით დიდი თანხა გადაახდევინა.
საქმეზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, პოლიციამ აღნიშნული კლუბი დალუქა, მოგვიანებით კი, ამავე კლუბის თანამშრომელი - ე.ჩ. ბრალდებულის სახით დააკავა.
მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება გრძელდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 150-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც გულისხმობს იძულებას - ადამიანისთვის ქმედების თავისუფლების უკანონო შეზღუდვას.

The officers of Old Tbilisi Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities carried out jointly with Tbilisi Prosecutor's Office, arrested an employee of one of the Tbilisi clubs- E.Ch. (DoB 1980) for coercion.
The investigation established that on January 14 of the current year, an employee of one of the clubs in the central district of Tbilisi - E.H. forced the guest of the same club, a German tourist - M.O. to pay a much larger sum instead of the actual cost of the beer ordered.
As a result of operative and investigative activities carried out within the frames of the ongoing investigation, the police sealed the mentioned club, and later on, an employee of the same facility - E.Ch. was arrested.
The investigation is underway under Article 150 I part of the Criminal Code of Georgia, which stipulates coercion - unlawful restriction of a person's freedom of action.